TEPKİLER DİNMİYOR

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube üyeleri ve veliler, Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi’nin Gelemen YİBO’ya taşınmak istenmesine karşı basın açıklaması yaptı. \r\n

TEPKİLER DİNMİYOR
\n  
\n
\n Samsun’un Atakum ilçesinde ‘Protokol Camisi nin yapılacağı alanda yer alan, 300 öğrencinin eğitim gördüğü Tarım Anadolu Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi’nin Gelemen YİBO’ya taşınmak istenmesine karşı çıkan sendika üyeleri ve bazı veliler okul önünde toplandı. 
\n
\n Grup adına basın açıklaması yapan Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, 
\n
\n  
\n
\n Tarım Meslek Lisesi’nin, Tekkeköy de bulunan Gelemen YİBO olarak kullanılan binalara taşınmak istendiğini söyledi. Kuruoğlu, “Ancak uzun yıllardır aynı yerde eğitim yapan okulumuzun arazisi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 12 Temmuz 2013 tarihinde aldığı imar değişikliği kararıyla ibadet alanına çevrilmiştir. Bu işlemler yapılırken yeni bir okul yapmak için Atakum ilçe sınırlarında 52 dönüm arazi yeni Tarım Meslek Lisesi yapılmak için tahsis edildi. Fakat buna rağmen tahsis edilen 52 dönüm araziye de İmam Hatip Lisesi yapılmaya başlandı ve Tarım Meslek Lisesi’nin Tekkeköy de bulunan daha önce Gelemen YİBO olarak kullanılan binalara taşınması istendi. Taşınılması istenilen binalar ortaokul öğrencilerine göre yapılmış, Tarım Meslek Lisesi’nin ihtiyaç duyduğu hiç bir fiziki alt yapıya uygun değildir. Derslik sayısından tutun da laboratuvar imkanlarına kadar hiç bir imkan yeterli değildir ya da yoktur” dedi.
\n
\n Basın açıklamasına katılan veliler de yaptıkları konuşmada okulun Gelemen YİBO’ya taşınmasını istemediklerini söyledi. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Boğazı kesilerek öldürüldü

1 Boğazı kesilerek öldürüldü

Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

2 Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

Canlı canlı erken final

3 Canlı canlı erken final

YENİ İSİMLER

4 YENİ İSİMLER

Samsun merkezli kablo hırsızlığı operasyonu: 13 kişi adliyede

5 Samsun merkezli kablo hırsızlığı operasyonu: 13 kişi adliyede

Kirazlık Camisi'nde sona yaklaşıldı

6 Kirazlık Camisi'nde sona yaklaşıldı

Freni patlayan kamyon dehşeti kamerada

7 Freni patlayan kamyon dehşeti kamerada

Cinayet zanlıları yakalandı

8 Cinayet zanlıları yakalandı

Elektrik direğine çarpan minibüs parçalandı: 2 ölü

9 Elektrik direğine çarpan minibüs parçalandı: 2 ölü

Belediyeden 'yıkım' açıklaması

10 Belediyeden 'yıkım' açıklaması