SAVAŞ GEMİSİ SAMSUN DA ONARILIYOR

Rusya da düzenlenen Soçi Kış Olimpiyatları için Karadeniz e gelen, yakıt ve lojistik ikmal yapmak için Samsun Limanı na yanaşan ABD savaş gemisi USS Taylor (FFG-50) , denizde ‘topuk’ tabir edilen kısma sürterek pervaneleri zarar gördü. Rıhtıma çekilen ge

SAVAŞ GEMİSİ SAMSUN DA ONARILIYOR
\n    Rusya da düzenlenen Soçi Kış Olimpiyatları kapsamında Karadeniz e açılan, 12 Şubat 2014 günü sabah saatlerinde yakıt ve lojistik ikmali yapmak için Samsun Limanı na yanaşan ABD Deniz Kuvvetleri ne ait 155 mürettebatlı USS Taylor (FFG-50) isimli savaş gemisi, limana giriş yaptığı sırada liman ağzında karina kısmını denizde topuk tabir edilen kısma sürterek pervaneleri zarar göndüğünden dolayı Samsunport Sanayi Rıhtımı na demir attı. Geminin bakım ve onarım çalışmaları için ABD den 39 görevli gelerek çalışmalara başlandığı öğrenilirken, savaş gemisinin 24 Şubat 2014 tarihinde tamiratının bitirilerek limandan ayrılacağı bildirildi. 
\n
\n  
\n
\n Konu hakkında yazılı açıklamada bulunan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, ABD Deniz Kuvvetleri’ne ait USS Taylor isimli askeri geminin normal programı gereğince 12 Şubat 2014 tarihinde Samsun Limanı na gelecek, lojistik ve yakıt ikmali yaptıktan sonra aynı gün limanımızdan ayrılacaktı. 19 Şubat 2014 tarihinde tekrar Samsun Limanı na gelip lojistik ve yakıt ikmalini tamamladıktan sonra aynı gün limanımızdan ayrılacaktı. Ancak, 12 Şubat 2014 günü sabah saat 08.00 sıralarında lojistik ve yakıt ikmali yapmak için limanımıza gelen ve aynı gün saat 16.00 sıralarında limanımızdan ayrılmayı planlayan, ABD Deniz Kuvvetleri’ne ait 155 gemi mürettebatlı USS Taylor isimli askeri, gemi limanımıza giriş yaptığı sırada, liman ağzında karina kısmını denizde topuk tabir edilen kısma sürterek pervanelerine zarar verdiğinden dolayı Samsunport Sanayi Rıhtımı na çekilmiştir. Gemi bakım ve onarımı çalışmaları için bu güne kadar gemiye 39 ABD uyruklu şahıs gelerek çalışmalara başlamıştır. Geminin tamir için gerekli tüm malzemeleri yurtdışından uçakla getirilerek gemiye intikali sağlanmıştır. Gemiye onarım için gelen şahıslar, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı nın personelinin refakatinde geminin altına dalış yapmak suretiyle bakım ve onarım çalışmalarına başlamışlardır. ABD Deniz Kuvvetleri ne ait USS Taylor isimli askeri geminin, 24 Şubat 2014 günü tamiratının tamamlanarak limanımızdan ayrılması öngörülmektedir dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

3 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'a dev demir yolu yatırımı

4 Samsun'a dev demir yolu yatırımı

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

5 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

6 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdarecilerden değerlendirme

7 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

8 Samet'in yerine kim oynayacak?

2019 yılının resmi tatilleri belli oldu!

9 2019 yılının resmi tatilleri belli oldu!

Feci kaza! kamyonet dereye uçtu: 5 yaralı

10 Feci kaza! kamyonet dereye uçtu: 5 yaralı