MÜFETTİŞLERE BAŞKAN UYARISI

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı müfettişler 2013-2014 eğitim-öğretim yılı birinci dönem değerlendirme toplantısını yaptı. \r\n

MÜFETTİŞLERE BAŞKAN UYARISI
\n  
\n
\n Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Nihat Çelikezen ve 17 ilçedeki 54 müfettiş katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Nihat Çelikezen, 2011 yılından bu yana denetimleri sıklaştırdıklarını belitti. Çelikezen, “Yıllık faaliyet programları çerçevesinde yürütülen rehberlik, teftiş, denetim, iş başında yetiştirme, değerlendirme, araştırma, inceleme ve soruşturma gibi hizmetlerin yürütülmesinde karşılaşılan sorunları görüşerek çözüm önerileri geliştirmek, görüş alışverişinde bulunmak, eğitimin kalitesini yükseltmek ve izleyeceğimiz stratejileri konuşmak için toplanmış bulunuyoruz. Örgütler canlı bir organizma gibidir. Organizmanın varlığını sürdürmesi gelişmesine, bakımına, değişmesine bağlıdır. Önemli olan sistemi çalışır durumda tutmaktır. Aksi halde patolojiler sisteme patinaj yaptırır ve sonrada çürütür. Sistemin işlemesi için herkes enerjisini tam olarak yaptığı işe vermek zorundadır. Bu gün tam olarak verilmediği zaman organizmada birçok AKUT sorun ortaya çıkmaktadır. Bu da sistemin yapısını ve işleyişini etkilemektedir. İşte bu noktada örgütün varlığını sürdürmesi, etkinlik ve verimliliğini artırma yönünde vazgeçilmez bir süreç olarak denetim hizmeti karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle düne göre daha profesyonel hizmet vermek zorundayız” dedi.
\n
\n Her birimin bütünün birer parçası olduğunu ifade eden Çelikezen, “Denetimlerde tüm arkadaşların bir eylem ve söylem birliği içinde olmaları gerekir. Bunun yerine kişisel sosyal ihtiyaçları göz önüne alınarak iletişime geçilmeli, ‘sen’ dili yerine ‘ben’ dili kullanılmalı. Çünkü müfettiş motor işlevi gördüğünde öğretmene hareket kazandırır. Bugün müfettişler değişime eğilimli, ilham verici, araştırıcı, yol gösterici, yönlendirici, güdüleyici bir gücü elinde bulundurmak istiyorsa kendimizi geliştirmemiz gerekir. Bu nedenle güdüleme, morali artırma ve iş doyumu sağlayarak, verimliliği en üst düzeye çıkarma ilke olarak benimsenmelidir” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

Yaşlı çift ölü olarak bulundu

3 Yaşlı çift ölü olarak bulundu

Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

4 Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

5 Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL