MHP DE LİSTE KRİZİ ÇIKTI

MHP de İlkadım ve Atakum Belediye Meclis Üyeliği Aday listelerinin açıklanmasının ardından kriz çıktı. İlkadım da Cemalettin Kola, Atakum da Embiya Sancak istifa kararı aldı\r\n

MHP DE LİSTE KRİZİ ÇIKTI
\n  
\n
\n MHP de İlkadım ve Atakum Belediye Meclis Üyeliği Aday listelerinin açıklanmasının ardından kriz çıktı. İlkadım da Cemalettin Kola, Atakum da Embiya Sancak istifa kararı aldı. İl Başkanı Şaban Kılıç ise kendisine ulaşan bir bilgi olmadığını ifade ederek, Her seçim sürecinde listelere bu şekilde tepki gösterilir, sonra denge bulunur demekle yetindi.
\n
\n  
\n
\n ÇAMURLU TARAFTA OLMAYACAĞIM
\n
\n MHP de İlkadım ve Atakum Belediye Meclis Üyeliği Aday listelerinin açıklanmasının ardından kriz yaşanmaya başladı. Büyükşehir ve Atakum Belediye Meclis üyesi Cemalettin Kola, İlkadım listesinde 4. sıraya konulmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Kola, listenin düzeltilmemesi halinde istifa edeceğini belirterek, 2004 seçimlerinde MHP’den Atakum ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi seçildim. O günlerden  bugüne kadar partimi ve Samsunluları en iyi şekilde temsil ettim. Belediyecilik benim asıl bilgi sahibi olduğum konu değildi ama kanunları araştırarak layıkıyla uygulamaya çalıştım. Verilen kararların doğruluğu noktasında hep araştırmacı oldum. Doğru verilmeyen her kararın karşısında oldum. Önümüzdeki seçim dönemi için Atakum Belediyesi’nden aday adayı oldum ancak başka bir arkadaşımıza bu görev verildi. Sonuçta partimizin takdiridir. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın bu anlamda isteği oldu ve meclis üyesi olmamı talep etti. Başvurularımı yaptım ancak gördüm ki beni dördüncü sıraya koymuşlar. Aslında benim meclis üyeliği gibi bir derdim de yok. Ben Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yapmış, bunu da doğru şekilde yapmış biriyim. Yerimin Büyükşehir Belediye Meclisi olması gerekirken çok daha benim kabul edemeyeceğim bir sıralamada olduğumu gördüm.  Bunun doğru olmadığını düşünerek, dostlarıma, arkadaşlarıma izah edemeyeceğimi görüp rahatsızlığımı belirttim. Listelerin değiştiği duyumlarını aldım, bundan da rahatsız oldum. Düzeltilmesini istedim. Sizden üstekiler istifa ederse, bir ölüm olayı olursa ya da hukuki olarak adaylık niteliğinin taşınmadığının belirlenmesi halinde listede kayma olur ve bu değişiklikte kayma olur. Siyasetin çirkin tarafında olmayacağım. Siyasetin bu çamurlu tarafında bulunmayacağım. Siyasetin S’sinin yanında olmayacağım. Değerli dostlarımın dik durmasını sağlayıp, umre ziyareti yapıp meclis üyeliği anılarımı yazacağım dedi. 
\n
\n  
\n
\n AYAK OYUNLARI, MANEVRA BİLMEM
\n
\n Cemalettin Kola nın ardından MHP Atakum Belediye Meclis Üyesi aday listesinde kontenjan birinci sıraya konulan Embiya Sancak da istifa kararı aldı. Sancak, Yapılan listeye tepkiliyim. Bu tepki sadece benim değil, Büyükşehir Belediye Meclisinde olmamı isteyen herkesin tepkisidir. İlçe seçim kuruluna gittim istifamı vermek istedim ancak bana Cuma gününe kadar istifa edemeyeceğim söylendi. Ben de Cuma günü düzenleyeceğim basın açıklamasıyla istifamı vereceğim. Listeler üzerinde yapılan oynamalar bana yönelik değil. Böyle olmasını istemezdim. Görev bana teklif edilirken tecrübem ve sahip olduğum arşivlerim ve projelerim baz alınmıştı. Ama olmadı, faydalı projelerimizin, Samsun halkına hizmet etmemizin önü kesildi. Ben siyasetten anlamam. Ayak oyunları bilmem, manevra bilmem. MHP’nin kendi içindeki çekişmesinin sonucundan benim başıma bu geldi. Çok üzüldüm. Büyükşehir Belediye Meclisinde hizmet verme imkanım kalktı.Halka hizmet etmek istedim ama olmadı. Kişi ve şahısları bilmiyorum, tanımıyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n DENGE BULUNUR
\n
\n MHP İl başkanı Şaban Kılıç ise yaşanan kriz ve istifa kararıyla ilgili şunları söyledi: İstifa edileceğine dair bir bilgi bana ulaşmadı. Her seçim döneminde listelere tepki olması normal. Tepki kime var bilmiyorum ama bu durum normaldir. Bir süre sonra denge bulunur. Yapılabilecek bir şey varsa ki haklı olunan bir şey olmalı, gereken yapılır. Asıl olan seçimlerin kazanılmasıdır. Olayları yeni duyuyorum, listelerde değişiklik yapılıp yapılmayacağıyla ilgili açıklama yapacağım.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

2 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

3 15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

4 Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

5 Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

6 Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

Suat Çakır: 'Hesapta şaşma yok'

7 Suat Çakır: 'Hesapta şaşma yok'

Kids Robotics, yeni nesilleri geleceğin dünyasına hazırlıyor

8 Kids Robotics, yeni nesilleri geleceğin dünyasına hazırlıyor

Geleceğe yatırım yapıyoruz

9 Geleceğe yatırım yapıyoruz

İş insanlarından Ankara turu

10 İş insanlarından Ankara turu