KÖKTAŞ’TAN SEÇİM BEYANNAMESİ

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, 30 Mart seçimlerinin, demokrasi ve milli iradenin güçlenmesi, Yeni Türkiye hayalinin yakınlaşması, 2023 hedeflerine ilişkin umutlarının çoğalması açısından olduğu kadar, aynı zamanda şehir ve medeniyet tasavvurlar

KÖKTAŞ’TAN SEÇİM BEYANNAMESİ
\n  
\n
\n AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara Arena da düzenlenen toplantıyla açıklanan AK Parti 2014 Seçim Beyannamesi hakkında açıklamalarda bulundu.
\n
\n  
\n
\n Başkan Köktaş, 30 Mart 2014 seçimleri için Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan Seçim Beyannamemiz, 5 yıl boyunca milletimize ve şehirlerimize verdiğimiz sözleri içeriyor. Geçmiş seçimlerde yaptığımız gibi, Seçim Beyannamemizde ortaya koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmek için tam kadro çalışacak, inşallah, 5 yılın sonunda bu beyanname ile kendi muhasebemizi de yapacağız. 12 yılda AK Parti iktidarı döneminde yaptığımız çalışmalar, yapacaklarımızın teminatıdır. Milletimizin desteği ve hayır duasıyla, 30 Mart’ın ardından da, ülkemiz, milletimiz ve şehirlerimiz için hizmet üretmeyi sürdüreceğiz” dedi.
\n
\n  
\n
\n “BELEDİYECİLİKTE TECRÜBEMİZ VAR”
\n
\n “Türkiye ye, Samsun a hizmet sevdamız, 30 Mart’ta hemşehrilerimizden bir kez daha alacağımız takdir ve yetki ile, 17 ilçemiz ve Büyükşehir de AK belediyecilik anlayışı ile ehliyetli, tecrübeli ellerde büyümeye ve güçlenmeye devam edecek” diyen Başkan Köktaş, 12 yıl önce başladığımız hizmet yolculuğumuzun çok öncesinde, yerel yönetimlerdeki dev dönüşüm, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ın 1994 yılındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başlamıştır. 2001 yılında AK Parti nin kurulması ve 2002 de iktidara gelmesinden sonra, 2004 yerel seçimlerin başlayarak ülkemizin çok büyük bir bölümü AK belediyecilik ile tanışmıştır. AK Parti, 1994 te İstanbul da başlayan belediyecilik sürecini önemli bir tecrübe olarak almış, bunun üzerine geneli, ulusalı ve küreseli bina etmiştir şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n “BELEDİYECİLİKTE DEVİR AÇTIK”
\n
\n AK Parti hükümetlerinin ve belediyelerinin 4 alanda devrim gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Köktaş, Türkiye de şehirlerin alt yapısı AK Parti döneminde düzelmiştir. Belediyelere verilen vergi payları ve yetkiler arttırıldı. Şehirlerin nüfusunun artmasına rağmen gecekondulaşma kalmadı, TOKİ ile gecekondulaşma önlendi. Şehirlere göç devam etti ama yoksulluk azaldı. Türkiye ye sosyal belediyecilik kavramını, çözüm üreten belediyecilik kavramını AK Parti yerleştirdi. Belediyecilikte yepyeni bir devir açan AK Parti, alt yapıda, konut inşasında, ulaşım projelerinde, sosyal yardımlarda her zaman öncü olmuştur” açıklamasında bulundu.
\n
\n  
\n
\n 30 MART YEREL SEÇİMLERİNİN ÖNEMİ
\n
\n 30 Mart yerel seçiminin işte bu sabırlı ve uzun soluklu yürüyüşün önemli dönüm noktalarından biri olacağını belirten Başkan Köktaş şöyle konuştu: 30 Mart seçimleri, demokrasi ve milli iradenin güçlenmesi, Yeni Türkiye hayalinin yakınlaşması, 2023 hedeflerine ilişkin umudumuzun çoğalması açısından olduğu kadar, aynı zamanda, şehir ve medeniyet tasavvurumuzun da kesintisiz yolculuğu için son derece önemlidir. 30 Mart, başlattığımız küresel ölçekli projelerin milletimizden yeniden teyit alacağı bir tarih olacaktır. 30 Mart, medeniyet tasavvurumuzu paylaşamayan ve bunu engellemeye çalışanların hayal kırıklığı yaşayacakları, ama Yeni ve Büyük Türkiye’nin kapılarının ardına kadar açılacağı bir tarih olacaktır.
\n
\n  
\n
\n Başkan Köktaş, AK Parti nin Yerel Yönetim Vizyonu, Katılımcı Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik, Hizmet Belediyeciliği, konu başlıkları altında toplanan 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri Seçim Beyannamesi kitapçığını, il ve ilçe teşkilatlarından, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezleri nden ve internet sitelerinden ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da evlat dehşeti!

1 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

2 Kemal Dikmen geri döndü

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

3 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Samsun, 50 milyonu kaybetti

4 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Samsun'da genç babasını bıçakladı

5 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

6 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

7 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

8 Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu

9 Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

10 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'