KİMSE DÜŞMANINI SİGARA KADAR SEVMEDİ

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Samsun İl Temsilcisi Mümin Argun, dünya tarihinde hiçbir düşmanın sigara kadar sevilmediğini belirterek, “İnsanların bu korkunç biyolojik silah ile kendisini öldürmesinin önüne ancak küçük yaşta eğitilmesi ile geçmek mümkün olacak

KİMSE DÜŞMANINI SİGARA KADAR SEVMEDİ
\n  
\n
\n Mümin Argun yaptığı açıklamada, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve kötü alışkanlıkların başında gelen sigaranın en çok tüketilen zararlı ürün olduğunu söyledi. “Sigara içenin içme özgürlüğü varda, içmeyenin sigara içmeme özgürlüğü yok mu?” diye soran İl Temsilcisi Mümin Argun, “Sigara içmek suç değil, bıçak taşımakta suç değil de bıçak ve tabanca, bir başkasına zarar verince suç. Sigara bir başkasına zarar verince neden suç sayılmaz. Hangi insanın bir başka insanı zehirlemeye hakkı var mıdır? Sigara içenin içme özgürlüğü varda, içmeyenin sigara içmeme özgürlüğü yok mudur. Sigara içenler içmeyenleri zehirleme hakkını kimden ve nereden alıyorlar. Anti parantez kimse özgürlükten bahsetmesin özgürlüklerde sınırsız değil sınırlıdır. Çünkü bir kişinin özgürlüğünün başladığı yerde diğer bir kişinin özgürlüğü biter. Bitmiyorsa tecavüz olur. Suç teşekkül eder, cezayı gerektirir” şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n 4 BİN ADET ZEHİRLİ MADDE VAR
\n
\n Sigara konusunda yasalar ve yasakların olduğuna dikkat çeken Mümin Argun, “Anayasamızın 58. Maddesi hükümleri gereği şikayetsiz işlevler yetkililerce uygulansa sorunlara çözüm sağlanacağı umudumuzdur. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve kötü alışkanlıkların başında gelen sigara, maalesef en çok tüketilen ürünlerin de başında geliyor. Artık herkes sigaranın ne kadar zararlı olduğunu biliyor. Dünya tarihinde hiçbir düşman sigara kadar sevilmemiştir ve insana zarar vermemiştir. Sigaranın zararsız olanı içilmeyenidir. Günümüz modern tıp ilminin verilerine göre sigarada, insan sağlığına zararlı 4 bin adet zehirli madde vardır. Buna karşılık hiçbir faydası tespit edilmemiştir. Bir araştırmaya göre akciğer kanserinin yüzde 85’i, kronik bronşitin yüzde 75’i, kalp hastalıklarının yüzde 25’i sigaradan kaynaklanıyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n “ATIN ÖLÜMÜ ARPADAN OLSUN”
\n
\n Dünyada yılda üç milyon, günde on bin insanın sigaraya bağlı hastalık sebebiyle öldüğünü bildiren Argun şöyle konuştu: “Dünya tarihinde hiçbir savaş ve soy kırım, böyle bir tahribata yol açmamaktadır. Böylesine büyük bir düşmanla hala barışık yaşamayı kabul edenleriniz var mı? Ne yazık ki dünyanın bu en büyük sayılı katili olup her yerde satılabilmekte, açıkça, meydanlarda duman duman içilebilmektedir. Yapılan araştırmalarda gösteriyor ki, katil açıkça ben buradayım diyor. Tiryakiler, ‘atın ölümü arpadan olsun’ diyebiliyor. İşte bu paradoksu yani bu çelişkiyi çözmek mümkün değil. Yani insanların genellikle kalp tarafında bulunan cebin içinde özenle taşıdığı bu korkunç biyolojik silah ile kendisini öldürmesinin önüne ancak küçük yaşta eğitilmesiyle geçmek mümkün olacaktır.”
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

3 Samsunspor'a çifte standart

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

4 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

5 Samsun'da faciaya ramak kala!

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

6 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

7 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Ali Ece'ye forma sürprizi

8 Ali Ece'ye forma sürprizi

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

9 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

Samsunspor hırs küpü

10 Samsunspor hırs küpü