ÖĞRETMENLERE CİNSİYET EŞİTLİĞİ DERSİ VERİLDİ

Samsun Valiliği tarafından desteklenen, Kadın Dostu Kentler projesi kapsamında finanse edilen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Duyarlı Öğretmen Duyarlı Toplum” proje toplantısında Samsun da eğitim veren öğretmenlerle birlikte yapıldı.

 ÖĞRETMENLERE CİNSİYET EŞİTLİĞİ DERSİ VERİLDİ
\n  
\n
\n My House Otel toplantı salonunda yapılan projeye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili Sosyal Çalışmacı Tuğba Talay ve öğretmenler katıldı. Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili Sosyal Çalışmacı Tuğba Talay tarafından “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konularında 30 katılımcı öğretmene eğitim verildi.
\n
\n Günümüzdeki kadın istihdamı ve kadına yönelik şiddet verileri incelendiğinde Türkiye nin birçok Avrupa ülkesinden geride olduğunu ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili Sosyal Çalışmacı Tuğba Talay, “Türkiye’de eğitime erişimde cinsiyet ayrımcılığının ve eşitsizliğinin olduğu görülmektedir dedi. 
\n
\n  
\n
\n Samsun’da kadının, toplumun kendisine verdiği rolü üstlendiğinin altını çizen Talay, İlimizde köy ve merkez ilkokullarından mezun olup da orta öğretime devam edebilen kız öğrenci oranı verileri, Türkiye ortalamasının altında bulunmaktadır. Tam da bu noktada toplumsal cinsiyet eşitliği, cinsiyet eşitliği ve eğitim, sağlık alanında cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet, kadının istihdamdaki önemi ve mobbing konularında gerekli eğitimleri almış öğretmen ve idareciler, çocuklarımız için çok iyi bir rol model olacak, toplumda kadına bakış açısının değişmesine ve toplumsal duyarlılığın oluşmasına katkı sağlayacaktır dedi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

1 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

2 Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

3 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

4 Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

5 TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

6 İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

Van'da uyuşturucu operasyonları

7 Van'da uyuşturucu operasyonları