VALİDEN YAĞ AÇIKLAMASI

Yakıt ve lojistik ikmal yapmak için geldiği Samsun Limanı’nda dibe sürterek pervaneleri zarar gören ve onarımı devam eden ABD savaş gemisinden denize 400 litre yağ boşaldığı ortaya çıktı. \r\n

VALİDEN YAĞ AÇIKLAMASI
\n  
\n
\n Rusya da düzenlenen Soçi Kış Olimpiyatları kapsamında Karadeniz e açılan ve 12 Şubat 2014 günü sabah saatlerinde yakıt ve lojistik ikmal yapmak için Samsun Limanı na yanaşan ABD Deniz Kuvvetleri ne ait 155 mürettebatlı USS Taylor (FFG-50) isimli savaş gemisi, limana giriş yaptığı sırada liman ağzında karina kısmını denizde topuk tabir edilen kısma sürterek pervaneleri zarar gördüğünden dolayı Samsunport Sanayi Rıhtımı na çekilmişti. Bu sırada geminin pervanelerinin yanında bulunan yağ deposundan liman içerisinde 100 metrekarelik alana 400 litre yağ aktı. Dökülen yağ, şerit çekilerek çevreye yayılması önlendi. Yağın Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı na bağlı ekipler tarafından temizlendiği bildirildi. 
\n
\n  
\n
\n Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Geminin yanaşması sırasında pervanelerin zarar görmesinden dolayı 100 metrekarelik bir alana 400 litre yağ boşaldı. Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı bu yağları temizledi. Şu anda durum normal. Çevreyi ya da denizi kirletme gibi bir durum söz konusu değil” dedi. 
\n
\n  
\n
\n Geminin bakım ve onarım çalışmaları için ABD den 39 görevlinin gelerek çalışmalara başladığı öğrenilirken, savaş gemisinin 24 Şubat 2014 Pazartesi günü limandan ayrılacağı bildirildi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

1 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

Zeytin tarlasında cinayet

2 Zeytin tarlasında cinayet

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

3 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

4 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

5 Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

Fetö operasyonu! 9 gözaltı

6 Fetö operasyonu! 9 gözaltı

18 Kasım Pazar Samsun hava durumu..

7 18 Kasım Pazar Samsun hava durumu..

Ali Öztürk'ten Kara'ya ziyaret

8 Ali Öztürk'ten Kara'ya ziyaret

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'

9 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'