Seçim ekonomisi yok

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, vergi rekortmenleri ödül töreninde Türkiye nin eskiden olduğu gibi hayal peşinde olmadığını ve hedeflerini tek tek ortaya koyduğunu söyledi\r\n

 Seçim ekonomisi yok
\n  
\n
\n Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 25. Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirilen törende, Samsun un vergi rekortmenlerine ödülleri verildi. Katılımın yoğun olduğu törende, kurumlar vergisinde 20, gelir vergisinde 10, gayrımenkul sermaye iradı rekortmenleri alanında 5 ve en fazla matrah beyan eden serbest meslek mensupları alanında 5 kişiye ödül verildi. Törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, konuşmasında ülke ekonomisini değerlendirerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki Türkiye de son 11 yılda ekonomi ciddi bir gelişim içerisine girdi. 250 milyar dolar olan milli gelir, 800 milyar doları aştı dedi. 
\n
\n  
\n
\n HAYAL KURMUYORUZ, 
\n
\n HEDEF KOYUYORUZ
\n
\n Türkiye nin eski iktidarlar döneminde hayal peşinde olduğunu, iktidarları döneminde ise kendisine hedefler koyarak bu hedeflere birer birer ulaştığını belirten Bakan Kılıç, Türkiye nin muhasır medeniyetler seviyesine çıkması için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Milletimizin bize emanetini asla yere düşürmeyeceğiz, bunun için and içtik. Türkiye eskiden olduğu gibi hayallerin ülkesi değil. Ülkemiz artık kendisine hedef koyuyor ve bu hedeflere birer birer ulaşıyor. İnanıyorum ki bu hedeflerimizden birisi olan 2023 yılında dünyanın en iyi 10 ekonomisinden birisi olacağız. Bu hedeflere ulaşmamızda işadamlarımızın çalışması ve fedakarlığı son derece önemli. İktidarımız bu anlamda kendinden emin. Başbakan Erdoğan yönetimindeki Türkiye de son 11 yılda ekonomi ciddi bir gelişim içerisine girdi. 250 milyar dolar olan milli gelir, 800 milyar doları aştı. Ekonomimizin büyümesinin doğal sonucu olarak sizlerin de devlete verdiği verginin artması doğaldır dedi.
\n
\n  
\n
\n İŞADAMLARI DEVLETE DESTEK OLUYOR
\n
\n İşadamlarının yaptığı yatırımların ve sağladıkları istihdamın devlete büyük yardımları olduğunu belirten Bakan Kılıç, bu anlamda işadamlarının ülkenin ayakta kalması için üzerlerine düşen görevi yerine getirdiğini söyledi. Bakan Kılıç, seçim döneminin ise ekonomiyi etkilemediğini belirterek, Ülkemizde seçim ekonomisi uygulanmıyor. Eskiden seçim dönemlerinde mülki amirlere talimat verilir, harcamaların kısılması istenirdi. Bizim iktidarımız döneminde bu sona erdi. Artık seçim süreci, ülke ekonomisini etkilemiyor. Bunun nedeni iktidarımızın güçlü duruşudur, dik duruşudur. İktidarımızın dikleşmeden dik duruşudur. Birlik ve beraberlik içerisinde, sadece millete hizmet amacında olan bizlerin sizlerden tek beklentisi yaptığınız çalışmalardır. Bu çalışmaları kanun ve kurallar çerçevesinde yaparak bizlere de sizlerin önünü daha fazla açma, destek verme konusunda yardımcı olun. Bugün burada özel bir ödül töreninde birlikteyiz. Zira sizler çalışarak, üreterek ve istihdam yaratarak devletimize yardımcı oluyorsunuz. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Bu ülkenin ayakta kalması için üzerinize düşen sorumluluğu yerine getiriyorsunuz. Bu gurur verici. Sizlerin bu marifetleri alacağınız plaketler ile taçlancak diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN DA ARTIŞ
\n
\n Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise, iş ve istihdam alanında sürekli bir artış olduğunu kaydederek, Samsun da ticaret ve sanayi odalarımızda 10 bine yakın, borsalarımızda ise bin 100 üye bulunmaktadır. Esnaf odalarımızda 46 bin esnaf faal olarak görülmektedir. Organize sanayi bölgelerimizde toplam 6 bin 77 kişi istihdam edilirken 112 firma faaliyetini sürdürmektedir. Vergi istatistiklerinde 2012 yılında 59 bin 374 olan mükellef sayısı 2013 yılında yüzde 5 oranında artarak 62 bin 468 olmuştur. Türkiye genelinde şehrimiz tahakkuk sıralamasında 14., tahsilatta ise 13. sırada bulunmaktadır. Samsun da yeni kurulan firmaların oranı geçtiğimiz yıla göre yüzde 28 artmıştır. 2013 yılında şehrimize 855 milyon TL teşvik öngörülmüştür. Bu teşviklerle bin 553 kişi istihdam edilmiştir. 2012 yılına göre hesapladığımızda bu anlamda yüzde 116 lık bir artış söz konusudur dedi.
\n
\n  
\n
\n EKONOMİ POLİTİKASINA ÖVGÜ
\n
\n Samsun daki işadamlarının şehir dışına ve yurt dışına açılmasının hükümet tarafından uygulanan ekonomik politikalar sayesinde olduğunu belirten Samsun Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol ise, Hükümetimiz tarafından uygulanan doğru ekonomik politikalar ve yapısal reformlar sayesinde ülkemiz büyümektedir. Bu istikrar ortamında başkanlığımıza ulaşan verilerde önemli bir artış var. Bu yükselişin temel nedeni mükelleflerimizin yakalanan istikrar çerçevesinde Samsun’da kalmayıp, şehir şehir, ülke ülke gezerek ticari hacimlerini arttırmalarından kaynaklanmaktadır. Ülkemize, Samsun’a değer ve istihdam katan mükelleflerimize teşekkür ediyor, iyi ki varsınız demek istiyorum diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YOĞUN KATILIM
\n
\n SSMMMO Cemal Yeşilyurt Konferans Salonu nda gerçekleştirilen ödül töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, eski Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok ve eski Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi nin yanı sıra çok sayıda işadamı katıldı. 
\n
\n  
\n
\n BORSAN KABLO LA ÖDÜL...
\n
\n 2012 yılı Kurumlar Vergisi Rekortmenleri alanında Borsan Kablo 10. sırada yer aldı.  Borsan Kablo nun ödülünü, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Ölmez, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın elinden aldı.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

1 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

2 MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

Bu nasıl bakım?

3 Bu nasıl bakım?

Samsunspor'da nöbet değişimi

4 Samsunspor'da nöbet değişimi

Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

5 Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

Çok şıksınız beyler

6 Çok şıksınız beyler

Haftanın maçı Haberaks TV'de

7 Haftanın maçı Haberaks TV'de

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'

8 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Bizimle yaşayacak'

İstanbul'da erken final

9 İstanbul'da erken final

Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

10 Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama