HAMSİDE BULUŞTULAR

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde, 40 ayrı ülkeden gelerek Türkçe eğitimi alan 140 öğrenci için “Hamsi Günü” etkinliği düzenlendi. \r\n

HAMSİDE BULUŞTULAR
\n  
\n
\n Kurupelit Kampusü’nde bulunan Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, pişirilen hamsiler öğrenciler ve davetlilere ikram edildi. Merkez Müdürü Doç. Dr. Bekir Şişman etkinlikte yaptığı açıklamada, yabancı uyruklu öğrencilerin birlik ve beraberlik içinde olmaları adına düzenlenen etkinliğin, öğrencilerin birbirleriyle kaynaşmaları açısından önemine değindi.
\n
\n  
\n
\n Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 40 farklı ülkeden 140 öğrencinin eğitim aldığını belirten Doç. Dr. Şişman şunları söyledi: “Dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerleyen ve vizyonunu bu yönde geliştiren OMÜ’de, uluslararası öğrenci sayısını artırmak için Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu. Orta Asya dan Uzak Asya ya kadar, Afrika’dan Balkanlar’a kadar çok sayıda farklı kültürden öğrenci üniversitemize geliyor. Burada Türkçe öğrenen öğrenciler, ülkemizin de güzelliklerini görüyorlar. Yabancı uyruklu öğrencilerin birbiriyle kaynaşması ve Türk kültürünü öğrenmeleri amacıyla hamsi günü etkinliği düzenledik.”
\n
\n  
\n
\n Etkinliğe katılarak çok farklı bir gün geçirdiklerini söyleyen öğrenciler ise, Türkiye’de ve Samsun’da olmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler.
\n
\n Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halis Ölmez, Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu ve Prof. Dr. Mahmut Aydın, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt ile dekanlar, öğretim üyeleri ve uluslararası öğrenciler katıldı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Boğazı kesilerek öldürüldü

1 Boğazı kesilerek öldürüldü

Freni patlayan kamyon dehşeti kamerada

2 Freni patlayan kamyon dehşeti kamerada

Van'da bir otomobilin yakıt deposunda 757 gram esrar ele geçirildi

3 Van'da bir otomobilin yakıt deposunda 757 gram esrar ele geçirildi

Cinayet zanlıları yakalandı

4 Cinayet zanlıları yakalandı

Tır hafif ticari araca arkadan çarptı: 2 yaralı

5 Tır hafif ticari araca arkadan çarptı: 2 yaralı

Evcil hayvanlar yangında telef oldu

6 Evcil hayvanlar yangında telef oldu

Bakkal yangında kül olurken itfaiye aracı dar sokaklardan geçemedi

7 Bakkal yangında kül olurken itfaiye aracı dar sokaklardan geçemedi

Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapatıldı

8 Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapatıldı

Elektrik direğine çarpan minibüs parçalandı: 2 ölü

9 Elektrik direğine çarpan minibüs parçalandı: 2 ölü

Kontrolünü kaybetti, karşı şeritten gelen 2 araca çarptı

10 Kontrolünü kaybetti, karşı şeritten gelen 2 araca çarptı