Yardım tırı Suriye ye uğurlandı

Suriye halkı için, Samsun Memur-Sen öncülüğünde ve İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla hazırlanan, insani yardım tırı, tekbir, dua ve gözyaşlarıyla Samsun dan yola çıktı\r\n

Yardım tırı Suriye ye uğurlandı
\n  
\n
\n Memur-Sen öncülüğünde başlatılan Sana İhtiyacım Var , yardım kampanyası kapsamında hazırlanan yaklaşık 20 ton yiyecek ve giyeceğin bulunduğu insani yardım tırı, İnsani Yardım Vakfı aracığıyla Samsun dan yola çıktı.  Cumhuriyet Meydanı nda biraraya gelen yardımseverler,  Suriye halkı için hazırlanan tırı tekbir ve dualarla uğurladı. Tır yola çıkmadan önce okunan dua sırasında bazı vatandaşlar duygusal anlar yaşayarak göz yaşlarına hakim olamadı.Törende konuşan Samsun Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, Suriye de her geçen gün insani dramın daha da arttığını belirtti.
\n
\n  
\n
\n SEYİRCİ KALMADIK
\n
\n Samsun Memur-Sen olarak, Suriye halkının yaşadığı drama seyirci kalamayacaklarını kaydeden Güneysu, Her geçen gün insani dramın daha da arttığı Suriye de çoğu kadın ve çocuk olmak üzere yaklaşık 150 bin kişi hayatını kaybetti. 6 milyon 500 bin kişi ise ülkesini terk etti. Memur-Sen olarak bu drama seyirci kalmayıp, acil ihtiyaç duyulan yardım malzemelerini toplayarak Suriyeli kardeşlerimize gönderiyoruz. Suriye de başta çocuklar olmak üzere, kadın, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri için bu tırlara ihtiyaç var dedi.
\n
\n Güneysu nun konuşmasının ardından İnsani Yardım Hareketi Samsun temsilcileri ve vatandaşlar dua edip, tekbir getirdi. Daha sonra tır Suriye ye doğru yola çıktı.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Egemen Töreli hayatını kaybetti

1 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

2 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

3 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

4 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

5 Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

Tartışılan değişiklik

6 Tartışılan değişiklik

Taraftar muhteşemdi

7 Taraftar muhteşemdi

Ahmet Altın kalesinde devleşti

8 Ahmet Altın kalesinde devleşti

Uyanık ve Yıldırım da izledi

9 Uyanık ve Yıldırım da izledi

Lideri elimizden kaçırdık

10 Lideri elimizden kaçırdık