Daha çok yetime el uzatılmalı

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, İHH nın dünyanın bir çok bölgesinde yetimler için çalışmalar yaptığını belirterek, Her yıl 30 bin yetime şefkat eli uzatılıyor, fakat bu sayının daha da artması gerekiyor dedi\r\n

Daha çok yetime el uzatılmalı
\n  
\n
\n İnsani Yardım Vakfı nın (İHH) 9 ülkede bulunan 16 yetimhane yöneticisinin eğitim toplantısına katılan AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, dünyada Hıristiyan ve misyonerlerin de yetimlere sahip çıktığını belirterek, el uzatılan yetim sayısının artmasını istedi.
\n
\n  
\n
\n İHH nın düzenlediği 4 üncü Yetim Dayanışma Günleri (YDG) çerçevesinde 9 ülkede bulunan 16 yetimhane yöneticisine alanında uzman isimlerce eğitim verildi. Kudüs Toplantı Salonunda düzenlenen “Yetimhane Yöneticileri İstişare Toplantısı” için Endonezya, Somali, Arakan, Bangladeş, Pakistan, Filipinler, Afganistan, Patani ve Nepal’den Türkiye’ye gelen 16 yetimhane yöneticisine alanında uzman isimlerce pedagoji, psikoloji, yetimhanelerin yönetiminde karşılaşılan zorluklarla ilgili eğitimler verildi.
\n
\n  
\n
\n 40 BİN YETİME BAKILIYOR
\n
\n Toplantıya konuşmacı olarak katılan Milletvekili Demir, İHH nın dünya üzerinde 46 ülkede 40 bine yakın yetim çocuğa sürekli baktığını ve 200 binin üzerinde çocuğa dönemsel olarak destek verdiğini söyledi. Yetim konusunun Hristiyan ve misyonerlerce de gündemde tutulduğuna dikkati çeken Demir, Onlar sahip çıktıkları yetimleri kendi dünya görüşlerine göre yetiştiriyorlar. Müslümanlar olarak bizler de daha çok yetime el uzatmalı, islamın güzelliklerini onlara aktarmalı ve geleceklerini buna göre inşa etmelerini sağlamalıyız diye konuştu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

1 AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

2 Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

3 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

4 Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Kendine yeten kulüp

5 Kendine yeten kulüp

Samsun'da seçim yarışı hızlandı

6 Samsun'da seçim yarışı hızlandı

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

7 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

8 Yılport Samsunspor'a ceza

Yılport Samsunspor'da forma savaşı

9 Yılport Samsunspor'da forma savaşı

CHP' de toplu istifa!

10 CHP' de toplu istifa!