Kadınların işi zorlaşıyor

EMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Aynur Doğtaş Agit, Erkeklerin hakimiyetinde olan mühendislik alanında faaliyet gösteren kadınların işi giderek zorlaşmaktadır dedi\r\n

Kadınların işi zorlaşıyor
\n  
\n
\n Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Komisyonu Başkanı Aynur Doğtaş Agit, Kadın mühendislerin birçok alanda sıkıntı yaşadıklarını ve mühendisliğin yalnızca erkek işi olmadığını ve bu bağlamda söyleşiler düzenlediklerini söyledi. Agit, Biz meslektaşlarımızın bilgi ve becerileri ile yılmadan mücadele ederek bu zorlukların üstesinden geleceğine inanmaktayız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KADININ YERİNİ SAĞLAMLAŞTIRACAĞIZ
\n
\n EMO Samsun Şubesi bünyesinde kurdukları Kadın Komisyonu ile, mühendis olmak isteyen kadınları yüreklendirmeye çalıştıklarını belirten Agit şunları söyledi: Kadın mühendisler pek çok konuda sıkıntı yaşamaktadır. Örneğin şantiyeler adeta mahalle kıraathanelerine dönüştürülmüştür. Dolayısıyla bu ortamda kadınların varlığı erkek çalışanlarda rahatsızlık uyandırmakta, zaman zaman istenilmediğimiz açıkça ifade edilmektedir. Yine kadınların bu işlerden anlamayacağı, mesleki anlamda yetersiz oldukları en basit tabirle bir tornavidanın bile kadının eline yakışmadığı yaygın kanı olarak karşımıza çıkmaktadır. EMO Samsun Şubesi olarak görevimiz oluşturulan Kadın Komisyonu vasıtasıyla kadınlara uygulanan mobbinge karşı mücadele etmek, meslektaşlarımızın sorunlarına çözümler üretmek, karşılaştıkları zorluklar karşısında onlara destek olmaktır. Ayrıca çalışma hayatında kadın mühendislerin yerini sağlamlaştırmak, bilgi ve becerilerini gösterme fırsatı yaratmak ve Kadın Bakış Açısının Mühendislik Uygulamaları ndaki olumlu ve verimli yansımalarını göstermektir.  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

1 Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

Boğazı kesilerek öldürüldü

2 Boğazı kesilerek öldürüldü

İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

3 İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

4 Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

Samsunlu uzman çavuş intihar etti

5 Samsunlu uzman çavuş intihar etti

Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

6 Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

7 Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

İlyas'ın yerine İrfan

8 İlyas'ın yerine İrfan

Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı

9 Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı

İşte stat

10 İşte stat