15 MİLYON TL KİMİN PARASI?

Cengiz Bütçe ve kaynaklarımızı açıklayalım çağrısı yaptı\r\n

 15 MİLYON TL KİMİN PARASI?
\n    CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Başkan Yılmaz ın seçime 15 milyon TL harcadığını belirterek, Beş yılda 1,2 milyon TL maaş almak için 15 milyon harcanır mı? Harcanan bu 15 milyon TL kimin parası? diyerek kaynakları açıklama davetinde bulundu
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a seçim bütçesinin kaynağını açıklama çağrısında bulundu.
\n
\n  
\n
\n KORKUTARAK ASTIRIYOR
\n
\n Cengiz, AKS TV de yayınlanan seçime doğru programında önemli açıklamalarda bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın Samsun ili genelindeki tüm bilboardları kendi afişleriyle kapattığını, seçim harcamalarının 15 milyon TL olduğunu belirten Cengiz, Biz sadece 15 tane bilboarda reklam verebildik, pahalı çünkü. Sayın Yılmaz ın ilan verdiği  bilboardları, insanların korkudan zorla fabrikalarına astırdığı dev afişleri,  Ben hesapladım, 15 milyon TL seçim büçesi gerekiyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n SPONSORLARI MI VAR?
\n
\n Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ın yan gelirlerle birlikte en çok 20 bin TL maaş alabileceğini kaydeden, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz şunları söyledi: Bir yılda 240 bin TL, beş yılda 1 milyon 200 bin TL gelir elde eder. Bir insan 1,2 milyon TL maaş alabilmek için neden 15 milyon TL para harcar.  Samsun halkı bunun cevabını bulduğu anda gerçekleri görecektir. Bu kadar net. Tabi sayın başkan mı harcıyor, birileri mi sponsor oluyor. Ben buradan çok açık net konuşuyorum. Ben de, sayın Ferhat Günaydın da ki bu konuda Ferhat Beye en küçük bir eleştirim, kuşkum dahi olamaz, üç aday seçim bütçelerimizi, para kaynaklarımızı, bu reklamları bize kimler verdiğini açıklayalım. Samsun halkı bilsin bunları. Burada haksız bir rekabet var.  Bir belediye başkanı 15 milyon TL para harcıyor, kimin parasını harcıyor.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

2 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Başkan İsmail Uyanık takipte

3 Başkan İsmail Uyanık takipte

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

4 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun üst üste sallandı

7 Samsun üst üste sallandı

Koloğlu sahaya indi!

8 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

9 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

10 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı