Yılmaz ı genel seçimlere yetiştireceğim’

Rakiplerinin milletvekilliğine oynadığını öne süren Başkan Yılmaz’a yanıt veren MHP adayı Dr. Ferhat Günaydın, “Hiç merak etmesin, onu genel seçimlere yetiştireceğim. Partisi uygun görürse vekil olur, görmezse yapacak bir şeyim yok” dedi\r\n

 Yılmaz ı genel seçimlere yetiştireceğim’
\n  
\n
\n Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın rakiplerine yönelik, ‘Seçim kazanma dertleri yok, milletvekilliğine oynuyorlar’ şeklinde ifadesine tepki gösteren MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, “Hiç merak etmesin, onu genel seçimlere yetiştireceğim. Partisi uygun görürse vekil olur, görmezse yapacak bir şeyim yok’ diye yanıt verdi.
\n
\n  
\n
\n ‘YÜREĞİNDE KORKU VAR’
\n
\n AK Parti’nin önceki gün gerçekleştirilen toplantısında rakiplerini, ‘Seçim kazanma dertleri yok, milletvekilliğine oynuyorlar sözüne tepki gösteren MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, sert yanıt verdi. Başkan Yılmaz’ın korku içerisinde olduğunu öne süren Dr. Ferhat Günaydın, “Yüreğine korku indi. Ne yapacağını şaşırınca yalanlara başvuruyor. Kafa karıştırma yöntemi ile seçmeni yanıltmaya çalışıyor. Rakiplerini suçlayıcı ve iftira atıcı bir yönteme başvurması da benden olan korkusundandır. Benim tek derdim halkıma hizmet edebilmek için Büyükşehir belediye başkanı olmak. Başkan Yılmaz’ın şayet kendisi için böyle bir planı varsa merak etmesin. 30 Mart seçimlerinin ardından boşta kalacak, o sürede vekilliğe hazırlanabilir. Yerel seçimlerde onu alt ederek genel seçimlere yetiştireceğim. Ondan sonra partisi uygun görürse vekil olur, görmezse yapacak bir şeyim yok, oturur evinde benim belediyecilik hizmetlerimden faydalanır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ‘AMAZON SAÇMALIĞI’
\n
\n Seçim çalışmaları kapsamında Terme İlçesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, Amazon köyleriyle ilgili olarak bir vatandaşın sorduğu soruya, “Amazon köyü saçmalık. Ne inanışımızda ne de kültürümüzde böyle bir oluşum yoktur. Samsunumuzun ve Terme ilçemizin böyle saçma sapan yakıştırmalarla gündeme getirilmesinin amacı bizleri kendi kültür ve inanışımızdan uzaklaştırmaktır. Bunu kabul etmemiz kesinlikle mümkün değil. Ben inşallah bu saçmalığa son vereceğim. Göreve geldikten sonra Türk köyleri kuracağım. Bizim kendi manevi inanışımıza ve Türk kimliğimize uygun köylerimiz oluşturup turizme kazandırmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Egemen Töreli hayatını kaybetti

1 Egemen Töreli hayatını kaybetti

Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

2 Samsun'da o caddeyi trafiğe kapatmıştı... Bu kez başaramadı

Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

3 Samsun'da feci kaza! 1 ağır yaralı

Samsunlular dikkat! Kar kapıda

4 Samsunlular dikkat! Kar kapıda

Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

5 Temayül tamam, gözler Erdoğan'da

Taraftar muhteşemdi

6 Taraftar muhteşemdi

Tartışılan değişiklik

7 Tartışılan değişiklik

Ahmet Altın kalesinde devleşti

8 Ahmet Altın kalesinde devleşti

Uyanık ve Yıldırım da izledi

9 Uyanık ve Yıldırım da izledi

Lideri elimizden kaçırdık

10 Lideri elimizden kaçırdık