ORGAN NAKLİ İÇİN PROTOKOL

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Şahinoğlu, organ bağışı ve nakillerinin artırılması ve bu alanda karşılaşılan sorunların giderilmesiyle ilgili protokol imzaladı. \r\n

 ORGAN NAKLİ İÇİN PROTOKOL
\n  
\n
\n Bu protokol kapsamında Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ve buraya bağlı iller olan Sinop, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinde çeşitli eğitim ve faaliyetler gerçekleştirilecek. Bu yapılacak eğitimlerle buralardaki hastanelerde çalışan hekimlere beyin ölümü, donör bakımı ve organ nakli konularında eğitimler verilecek. Yine bu eğitimler kapsamında bu illerdeki vatandaşlara da organ naklinin önemi konusunda çeşitli seminerler düzenlenecek.
\n
\n  
\n
\n OMÜ’nün bölge için çok önemli olduğunu ve birçok organ naklinde bölgede tek organ nakli merkezi olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr.Yusuf Köksal, “Üniversitemizin bu konulara desteği bizler için çok önemli. Tıp Fakültemizin bizlere destek olduğu bütün konularda ülkemize örnek olacak çalışmalar ortaya çıkardık. Bu protokol de Türkiye de ilk defa Samsun ilimizde yapılmıştır. Yapacağımız faaliyetlerimiz ile beraber organ naklini Samsunumuzda ve bölgemizde daha güzel yerlere getireceğimize inancım tamdır” dedi.
\n
\n  
\n
\n İmzalanacak olan protokol ile yapılacak olan çalışmaların hayırlı olmasını temennisinde bulunan OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Şahinoğlu, “İl Sağlık Müdürlüğü ile güzel çalışmalara ortak imza atacağız. Vatandaşlarımızın sağlık alanında en iyi hizmeti alması için çabalarımız devam edecek” diye konuştu.
\n
\n Konuşmaların ardından organ bağışı ve nakillerinin artırılması ve bu alanda karşılaşılan sorunların giderilmesiyle ilgili protokol imzalandı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

2 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

3 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

4 Samsunspor'a çifte standart

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

5 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

6 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

8 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

10 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı