5 Çarşambalı işçi Irak ta tutuklandı

Samsun un Çarşamba İlçesi nden Irak a çalışmaya giden 5 kişi, oturum izinleri bulunmadığı gerekçesiyle tutuklandı. İşçilerden 15 gündür haber alamayan ailelerin endişeli bekleyişi sürüyor\r\n

 5 Çarşambalı işçi Irak ta tutuklandı
\n  
\n
\n Samsun dan 2,5 ay önce ekmek parası kazanmak için büyük umutlarla Irak a giden 5 işçi, oturum izinleri olmadığı gerekçesiyle cezaevinde atıldı. Çarşamba daki aileleri ise endişe içinde hükümete seslenerek işçilerin kurtarılmasını istedi.
\n
\n  
\n
\n GİZLİCE ARADILAR
\n
\n Samsun un Çarşamba İlçesi ne bağlı Ortu Mahalle de yaşayan ve çalışmak için 2,5 ay önce Irak ın başkenti Bağdat a giden 5 işçi, iddiaya göre; oturma izinleri olmadığını gerekçe gösteren Irak polisince cezaevine atıldı. İşçiler, buldukları bir telefonla Çarşambalılar Eren Turizm sahibi Cemalettin Durmuş u arayarak ailelerine bilgi vermesini ve yardım etmesini istedi. Cemalettin Durmuş, kendisini arayan işçilerin, çok zor durumda olduklarını söylediklerini belirterek, Beni telefonla arayarak yardım istediler. Türk konsolosluğu telefonuna ulaşamadıklarını belirttiler. 50 işçinin tutuklandığını bunlardan 5 inin Çarşambalı  olduğunu söylediler. Orada bulunan vatandaşlarımız çok zor durumdalar. Hükümet yetkililerimizin biran önce yardım etmeleri gerekiyor. Bana, paralarının ve yiyeceklerinin olmadığını ve şuan sefil bir durumda olduklarını söylediler dedi.
\n
\n  
\n
\n 15 GÜNDÜR HABER ALAMIYORUZ
\n
\n Rehin tutulan işçilerden 38 yaşındaki Hasan Meral in eşi 2 çocuk annesi Fatma Meral, Eşim, kardeşi Arif ve arkadaşları Ersin Ekici, kardeşi Kader Ekici ve Mehmet Töre ile birlikte 2,5 ay önce Irak a işçi olarak gittiler. Yaklaşık 15 gündür kendilerinden haber alamıyoruz. Cemalettin Durmuş ağabeyimizi gizlice arayıp, durumlarını bildirmişler. Hayatlarından endişe ediyoruz. Evim kira 2 çocuğumla birlikte perişan oldum. Hükümetimizin biran önce Irak ta tutulanları kurtarmasını bekliyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KURTARILMALARINI BEKLİYORUZ
\n
\n Ersin Ekici ve Kader Ekici nin annesi Zehra Ekici ise, Çocuklarım oraya çalışmak ekmek paralarını kazanmak için gitti. Yaklaşık 15 gündür haber alamıyorum. Onlar ne yaptılar ki tutukladılar. Hırsızlık yapmadılar, sadece ekmek paralarını kazanmak için oradalar. Biran önce kurtarılmalarını bekliyoruz. Ne yapacağımızı nereye gideceğimizi şaşırdık. Telefonla dahi konuşarak seslerini duyamıyorum. Yetkililer çocuklarımıza yardım etsin şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Bayram OK 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

1 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Samsun üst üste sallandı

2 Samsun üst üste sallandı

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

3 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

4 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

7 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Başkan İsmail Uyanık takipte

8 Başkan İsmail Uyanık takipte

Koloğlu sahaya indi!

9 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

10 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı