Türkiye nin en büyüğü olacak

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Türkiye’nin en büyük izci kamp merkezini Nebiyan Dağı’nda yakında hizmete sunacaklarını açıkladı\r\n

 Türkiye nin en büyüğü olacak
\n    19 Mayıs Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Osman Topaloğlu, seçim gezileri kapsamında Aydınpınar, Kösedik ve Yeşilyurt köylerini ziyaret etti.  Köy halkının yoğun katılımıyla gerçekleşen buluşmada projelerinden bahseden Topaloğlu, yakın zamanda hizmete açılacak izci kampının ilçeye pozitif değer katacağını söyledi. 
\n
\n  
\n
\n TURİZM CANLANACAK
\n
\n Turizm Bölgesi ilan edilen Nebiyan Dağı’nda hizmete geçirecekleri yaklaşık 200 yataklı izci kampının Türkiye’nin en büyüğü olacağını vurgulayan Topaloğlu, “Aydınpınar Köyü yakınında inşa edilen ve ilçemizin ülke çapında tanıtımına büyük katkı sağlayacak izci kampını çok yakın zamanda hizmete açacağız. Doğal çevresi, piknik alanları ve meşhur içme suyu ile hayata geçecek projemiz yerli ve yabancı turistleri ilçemize çekecek dedi.
\n
\n  
\n
\n Kamp merkezinin gençlere paylaşma ve dayanışmayı da öğreteceğini dile getiren Topaloğlu, “Tesisimiz 48 adet bungalov ev, yemekhane ile idari sosyal binadan oluşacak. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden gelecek ortalama 10 bin öğrenci kamp yapabilecek. Burada gençlerimizin çevre bilinci kazanmalarını, bedenen ve ruhen dinlenmeleri, dayanışma ve paylaşma duygularını geliştirmelerini amaçlamaktayız” ifadesini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

2 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

3 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli