‘Tekkeköy dünya markası olacak’

Tekkeköy İlçesi’nin son beş yılının hizmetlerle dolu geçtiğini söyleyen Belediye Başkanı Hayati Tekin, ‘İlçenin 50-100 yıllık talihsizliğine son verdik, bu ortada. Tekkeköy İlçesi’ni Bakırköy ve Kadıköy’ün önüne taşıyacağız. Dünya bizi bilecek, tanıyacak”

 ‘Tekkeköy dünya markası olacak’
\n  
\n
\n Belediyecilik anlamında önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, “Halkımızın birçok eksiği olmasına ve geri kalmış bir ilçe olarak anıldığı dönemlere son verdik, bunu da hükümete dahi muhtaç etmeden yaptık” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ‘HÜKÜMETE MUHTAÇ ETMEDİK’
\n
\n Tekkeköy Belediyesi’ni sağlam temellere oturttuklarını ifade eden Başkan Tekin, bütçede de ciddi bir artış olduğunu kaydederek, “Tekkeköy Belediyesini artık sağlam temellere oturttuk. Bunun en büyük göstergesi de 8,5 milyon TL olarak aldığımız bütçeyi bugün 37,5 milyon TL’ye çıkartmış olmamızdır. Tekkeköy İlçesi’ne belediyecilik anlamında önemli çalışmalara imza atıldı. Devletin ve hükümetin yapması gereken hizmetleri de yaptık. Halkımızın birçok eksiği olmasına ve geri kalmış bir ilçe olarak anıldığı dönemlere son verdik, bunu da hükümete dahi muhtaç etmeden yaptık” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n ‘DÜNYA BİZİ TANIYACAK’
\n
\n Önümüzdeki dönemin Tekkeköy İlçesi’nde eserlerin yükseldiği bir dönem olacağını kaydeden Başkan Tekin şunları söyledi: “Yapılacak çok işimiz var. Merdivenleri ilk 5 yılda hızla çıktık. Önümüzdeki 5 yılda ise hızımızı daha da arttırarak adeta koşarak hizmet vereceğiz. 
\n
\n Eserlerimiz, hizmetlerimizi saymakla bitiremiyoruz. Bizlerden beklenen hizmetleri gerçekleştirdik. 33 bin metrekarelik alana dev bir stadyum yapmak için sanayicilerimizle görüştüm, yakında bu proje de hayata geçecek. Bu sayede Tekkeköyspor’u da birinci lige kadar yükselteceğiz. Aynı zamanda ilçemize dev bir cami yapımını gerçekleştireceğiz. Biz ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. İlçenin 50-100 yıllık talihsizliğine son verdik, bu ortada. Tekkeköy İlçesi’ni Bakırköy ve Kadıköy’ün önüne taşıyacağız. Dünya bizi bilecek, tanıyacak.” 
\n
\n  
\n
\n ‘GÜCÜMÜ HALKTAN ALIYORUM’
\n
\n İlçede bir dönem daha başkanlık yapacağını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, “Seçimlerde bana oy verenler de yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerle gurur duyacak. Kendilerinin de bu hizmetlerde paylarının olduğunu bilecek. Önümüzdeki dönemden sonra da halkımız inanıyorum ki bana teşekkürünü, beni daha yukarıya taşıyacaktır. Halktan aldığım gücü halka hizmet olarak sunuyorum. Çocuklarım yıllar sonra benim adımla gurur duyacak. Allah bana bir kuruş haram parayı nasip etmesin” dedi.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı

1 Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

2 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu