İMO dan gelir isyanı

İMO Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, hükümet tarafından yapılan yasal düzenlemeler sebebiyle, TMMOB a bağlı meslek odalarının gelirlerinin azaldığını savunarak, Ekonomik anlamda çok zorlu bir sürece girdiğimiz bu dönemde, personel sayımızda azalma yaşanma

 İMO dan gelir isyanı
\n  
\n
\n Geçtiğimiz günlerde yapılan olağan kongrede, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Samsun Şube Başkanı seçilen Cevat Öncü, yeni yönetim kurulu ile odanın toplantı salonunda basın açıklaması yaptı. Toplantıda, hükümetin meslek odalarına yönelik yaptığı yasal düzenlemeleri eleştiren Öncü, bu yasal düzenlemelerin TMMOB a bağlı odaların gelirlerinin azalmasına sebep olduğunu iddia etti.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n ZOR BİR SÜREÇ
\n
\n Meslek odalarının ekonomik anlamda çok zor bir döneme girdiğini kaydeden Öncü, TMMOB’nun ve İMO genel merkezimizin, muhalif ve eleştirel yaklaşımları sebebiyle, hükümet tarafından özellikle haziran 2013 tarihinde yapılan yasal düzenlemeler yüzünden TMMOB’a bağlı odaların gelirlerinde azalma yaşanmaya başlanmıştır. Bu düzenlemeler ayrıca, oda ve üye ilişkilerini azalmasına da sebep olmuştur. Oda gelirlerinin azalmasına sebep olan yasal düzenlemeler ile 2013 yılının ortasından itibaren meslek odalarımız  ekonomik anlamda çok zorlu bir sürece girmiştir.  Bu sebeple, personel sayımızın ve etkinliklerimizin azaltılması gibi olumsuzlukların yaşanması kaçınılmaz olmuştur ve öyle görünüyor ki olmaya da devam edecektir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÖN YARGILI OLMAYACAĞIZ
\n
\n Toplantıda İMO Samsun Şubesi nin amaçlarına da değinen Öncü, hiçbir kurum ve kuruluşa karşı ön yargılı olmadan çalışacaklarını kaydetti. Öncü açıklamalarını şöyle sürdürdü: Özellikle, meslek alanımızla ilgili konular başta olmak üzere, kent ve bölge gelişimine,  kentsel ve çevresel sorunlara karşıduyarlı olacağız. Yaşadığımız kente ve bölgemize ilişkin, meslek alanımız çerçevesindeki konularla ilgili, görüş ve önerilerimizi ortaya koyarken hiçbir kişi ve kuruma karşı önyargılı olmadan yapıcı davranmaya gayret göstereceğiz. Kentimizde ve bölgemizde, kamu yararının zafiyete  uğratıldığına inandığımız gelişmeler söz konusu olduğunda, teknik ve bilimsel gerçekler ışığında, kamuoyunu doğru aydınlatma görevimizi yerine getireceğiz.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

2 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

3 Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

4 15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

Samsun'da hükümlü firar etti

5 Samsun'da hükümlü firar etti

Samsun'da işçiler çatıya çıktı

6 Samsun'da işçiler çatıya çıktı

Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

7 Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

8 Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

Suat Çakır: 'Hesapta şaşma yok'

9 Suat Çakır: 'Hesapta şaşma yok'

Çalışmaya devam

10 Çalışmaya devam