SAMSUNSPOR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Samsunsporlu futbolcular, “Eğitim ve Spor” konulu söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. \r\n

SAMSUNSPOR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
\n  
\n
\n Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi’nde öğrencilerle buluşan Samsunsporlu futbolculardan kaptan Musa Aydın, Canberk Aydın ve kaleci Furkan Köse öğrencilerin sorularını cevapladı.
\n
\n  
\n
\n Söyleşi öncesi açılış konuşmasını yapan İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, “Sizler için öğretmen arkadaşlarım, yönetici arkadaşlarımız sizleri çok güzel yerlerde görmeyi hayal ediyoruz. Çok güzel okullarda okumayı, çok güzel kulüplerde büyük başarılara koşmanızı hayal ediyoruz. Samsunspor taraftarı Türkiye’de örnek gösterilen ve model gösterilen bir taraftar kitlesi. Türkiye’nin hemen hemen her stadında müsabaka izleyen federasyon temsilcisi olarak gitmediğim stat yok. Ama gerçekten Samsunlu olmaktan gurur duyarak söylüyorum. Samsunspor taraftarı çok farklı, bu takımın gerçekten 12. adamı. Başarıya giden her yolun mubah olmadığını bu yaşlarda öğrenmelisiniz. Galatasaraylı Semih Kaya’nın göstermiş olduğu Fair-Play örneği ve hakemin vermiş olduğu yanlış kararı düzeltmesi ve bu hafta da Samsunspor ile 1461 Trabzon maçında Mehmet Sıddık İstemi’nin hakemin yanlış kornerini düzeltmesi takdire şayandır. Biz böyle modern sporcular istiyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n MUSA: “TEK HAYALİM ÜNİVERSİTELİ SPORCU OLMAKTI”
\n
\n Tek hayalinin üniversiteli bir sporcu olmak istediğini belirten Samsunsporlu kaptan Musa Aydın, “Üniversite mezunu bir sporcu olarak karşınıza gelmek isterdim. Bu benim hayalimdi. Gerek dersler olsun, gerekse spor hayatı olsun bunlar olmadı. Sizler hem eğitim hem de sporun içerisinde oluyorsunuz. Yetenekli sporcu olabilirsiniz ama iyi bir sporcu olmak çok önemli. Bu eğitimden geçiyor. Samsunspor güzel bir yolda ilerliyor. Hedeflere bir adım daha yaklaşmak istiyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n CANBERK: “GALATASARAYLI SEMİH ÖRNEK OLDU”
\n
\n Galatasaraylı Semih’in, Fair-Play örneği göstermeseydi 1461 Trabzonlu Sıddık’ın da yapmayacağını ifade eden Samsunsporlu oyuncu ve aynı zamanda Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi’nin eski öğrencisi Canberk Aydın, “Bende öncelerden bu sıralarda oturuyordum. Okulumuzun ve kulübümüzün armasında tek Atatürk bulundurarak Türkiye’de tekiz. Bunun bilincindeyiz. Bu okul Samsunspor ile bir bütündür. Galatasaraylı Semih Kaya Fair-Play örneği göstermeseydi, 1461 Trabzonlu futbolcu Mehmet Sıddık İstemi de bunu yapmazdı. Onu ben milli takımdan da tanıyorum. Semih bu konuda büyük bir öncü oldu. Aslında pek büyük bir şey değil ama sahalarda bunu sık görmediğimiz için bize büyük gibi geldi. İnşallah bu şekilde hep devam eder” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n FURKAN: “KALECİLİK NANKÖR BİR MESLEK”
\n
\n Kaleciliğin nankör bir meslek olduğunu belirten Samsunsporlu eldiven Furkan Köse, “Kaleye geçeceğimi hiç beklemiyordum ama hazır durumdaydım. Bir kalecinin kaleye geçecekmiş gibi hazır olması gerekiyor. Kalecilik bence nankör bir meslektir. 90 dakika boyunca çok şut kurtarırsınız, 70. dakikada bomba bir gol yersiniz maçın en kötüsü olursunuz. O yüzden kalecilik nankör bir meslek” ifadelerini kullandı.
\n
\n Samsunsporlu futbolcular, konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını cevapladılar. Daha sonra Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi’nden mezun olan Canberk Aydın, formasını hediye etti.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

1 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

2 Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

3 Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

4 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

5 İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

6 TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

Van'da uyuşturucu operasyonları

7 Van'da uyuşturucu operasyonları