114 firma kepenk indirecek

Samsun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 114 firmanın sermaye arttırımı yapmadığı için kapanacağını belirterek, 296 tane daha firmanın da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi\r\n

114 firma kepenk indirecek
\n    Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) şubat ayı toplantısını Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, tüm uyarılara rağmen STSO ya bağlı, 114 tane firmanın sermaye artışı yapmadığını belirterek, bu firmaların kapanacaklarını kaydetti.
\n
\n  
\n
\n 296 TANE DAHA FİRMA KAPANABİLİR
\n
\n Murzioğlu, sermayeleri 50 bin TL’nin altında olan anonim şirketler ile 10 bin TL’den az olan limited şirketlerin sermayelerini artırmaları için uyardıklarını belirterek, O kadar uyarı yapmamıza rağmen ne yazık ki STSO ya kayıtlı 114 tane firma sermaya  arttırımı yapmadığı için kapanıyor. Bunların büyük bir çoğunluğu, hemen hemen tamamına yakını tebliğlere cevap vermeyen, iki yıl üst üste aidatlarını ödemeyen, vergi dairesi terkini olan firmalar. 296 tane firmamız ise, 5174 Sayılı Yasanın 10. maddesine göre kapanma ihtimali ile karşı karşıyalar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n MECLİS YIKILACAK
\n
\n Meclis Salonu nu yeni bir meclis salonu yapacaklarını da kaydeden Murzioğlu, Oda hizmet binamızın yerini aldık. Ancak oraya geçmemiz bir kaç seneyi alacak. Bu sebeple yıpranan ve eskiyen meclis salonumuzu yıkarak, yenilemeyi düşünüyoruz. Bundan sonra ki meclis toplantılarımızı yeni salonumuzda yapacağız şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n ÇARE BULMALIYIZ
\n
\n Toplantıda konuşan STSO üyesi Bayram Akyüz ise, yerel parekendenin gittikçe küçüldüğünü vurgulayarak, Samsun ulusal ve uluslararası parekendecilik alanında çok altta kalıyor. Yerel parakendeciliği güçlendirmek adına yaptığımız, çalışmalar ne yazık ki bir parakendecinin olumsuz etkisi ile zor durumlar yaşıyor. Yerel perakendemiz gittikçe küçülüyor. Amacımzı bölgesel kalkınmayı sağlamak. Artık, bölgede üretim yapan ve bölgedeki tedarikçilerin mal ya da tüketici ile buluştuğu noktalar daha fazla heba olmasın. Bu anlamda, Samsun ticaretini yönlendiren odamız olarak, neler yapılınabilinir düşünmemiz ve çare bulmamız lazım ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

1 AK Parti'de başvurular sona erdi! İşte Samsun aday adayı listesi

Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

2 Samsunspor eski teknik direktörü hayatını kaybetti

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

3 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Kendine yeten kulüp

4 Kendine yeten kulüp

Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

5 Tuğla yüklü kamyon uçuruma devrildi: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da seçim yarışı hızlandı

6 Samsun'da seçim yarışı hızlandı

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

7 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

8 Yılport Samsunspor'a ceza

Yılport Samsunspor'da forma savaşı

9 Yılport Samsunspor'da forma savaşı

Futbolculardan Bombardıman

10 Futbolculardan Bombardıman