Toplu sözleşme sevinci

Havza Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası arasında 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yapılan toplu iş sözleşmesi ile Havza Belediyesi, işçilerine yüzde 15 zam verdi, ayrıca sosyal haklarda ise ortalama yüzde 20 lik bir iyileştirme yapıldı.\r\n

Toplu sözleşme sevinci
\n  
\n
\n  
\n
\n Havza Belediyesi Osmanlı Sofrası Tesisinde düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi imza törenine Belediye Başkanı Murat İkiz, AK Parti Havza İlçe Bakanı Mahmut Karahan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit, 20., 21. ve 22. Dönem Milletvekili Musa Uzunkaya, sendika yöneticileri ve belediye işçileri katıldı.
\n
\n  
\n
\n TÜRKİYE ÖRNEK OLACAK
\n
\n İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Belediye-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit,
\n
\n Havza Belediye Başkanı İkiz in 10 yıl boyunca sadece belediye çalışanlarının değil, Havza nın Belediye Başkanı olduğunu gösterdiğini söyledi. Yiğit, Bu toplu sözleşme Türkiye ye örnek teşkil edecek ölçülerde bir toplu sözleşme oldu. Sözleşme ile yüzde 15 oranında zam aldık. Diğer sosyal haklarımızda ise yüzde 20 lik bir iyileşme sağlandı. Bindelik oranlarda bile günlerce görüşme masalarında kalındığı bir ortamda işçilerimiz için güzel bir sözleşmeye imza attık dedi.
\n
\n  
\n
\n BİZİM İÇİN BÜYÜK GURUR 
\n
\n Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise sözleşmenin 1 yıllık olduğunu ve 43 işçiyi kapladığını belirterek, 70 tane taşeron işçimiz var. İnşallah yapılacak olan yasal düzenlemeler sonrası onlarla da toplu iş sözleşmesi yaparız ve aradaki ücret farkını kapatırız. 10 yıldır işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Bu bizim için büyük bir gururdur. Havza Belediyesi sizlerin sayesinde her zaman adından söz ettiren bir ilçe oldu. Başarı ekip işidir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Uzunkaya da ülkede taşeron sorunun bir gerçek olduğunu belirterek bu sorunun giderilmesi için çalışmaların yapıldığını dile getirdi. Konuşmaların ardından Havza Belediye Başkanı İkiz ve Belediye-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Yiğit tarafından toplu iş sözleşmesi imzalandı. 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

1 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı