Halk ekmeğin zararını belediye sübvanse ediyor

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, halk ekmeğin zararının belediye tarafından sübvanse edildiğini öne sürdü\r\n

 Halk ekmeğin zararını belediye sübvanse ediyor
\n  
\n
\n AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, Halk Ekmek Fabrikası yöneticilerinin zarar ettiklerini ve zam taleplerini çeşitli zamanlarda belediye yönetimine anlattıklarını ifade eden  Varol,   Zararı belediye, maddi destekle sübvanse ediyor dedi.
\n
\n  
\n
\n YILLARCA GÖZ BOYADILAR
\n
\n Yıllık ortalama 70 milyon TL geliri olan bir belediyenin ciddi bir projesinin olmadığını ileri süren Varol, AK Parti Belediyecilik anlayışı ile MHP’li İlkadım Belediyesi’nin son beş yılda yaptıklarının mukayesesine bakıldığında ortada bir şey göremezsiniz. İlkadım da son 5 yılda gözle görülen bir yatırım yok. Ortada 98 milyon TL borç var, yatırım yok. 17 milyon TL ye ekmek  fabrikası yaptık diyorlar. Kendileri yapmış gibi bir de faaliyet raporlarına da koymuşlar. Yıllarca belediyenin bütçesinden harcanılan paralarla halk ekmeğin reklamını yaptılar. Kendi yatırımıymış gibi halk ekmek fabrikasının tanıtımını bilbordlara taşıdılar. O da belediyenin kendi yatırımı değil. Özel teşebbüs yatırımı. Şirket tüm parayı kendi ödedi. Ancak görüyoruz ki, faaliyet raporlarında belediyenin  kendi projesiymiş gibi reklamı yapılıyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n HALK EKMEĞE SÜBVANSE AYARI
\n
\n Özel bir şirkete ait olan halk ekmek fabrikasının belediyeye ait bir yatırım olmadığını belirten  Varol, harcanan reklam  paralarının, özel bir şirkete ait fabrikanın tanıtımında  kullanıldığını iddia etti. Halk ekmek  fabrikasının zararının belediye tarafından sübvanse edildiğini ileri süren Varol şunları söyledi:   Son zamanlarda küçük bütçeli işlerle ekmeğini çıkarmaya çalışan Samsunlu fırıncının sırtındaki kambur bu operasyonel hamlelerle gittikçe büyümüştür.  Fırıncılar mağdur olmuştur. Bu mağduriyet karşısında fırıncılar sermaye karşısında ezilmiştir. Halk ekmeğin ilk fiyatı 35 kuruştu. Daha sonra 40 kuruşa çıkartıldı.  Bugünde 60 kuruş olarak ekmek büfelerinde satılmaktadır.  Karlı bir yatırım olmadığı şirket yöneticileri tarafından da görülen halk ekmeğin zarar ettiğini belediye yönetimi de biliyor. Zarar, belediye tarafından  sübvanse ediliyor,  yani maddi destek sağlanıyor.  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

1 Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

Boğazı kesilerek öldürüldü

2 Boğazı kesilerek öldürüldü

İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

3 İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

4 Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

Samsunlu uzman çavuş intihar etti

5 Samsunlu uzman çavuş intihar etti

İlyas'ın yerine İrfan

6 İlyas'ın yerine İrfan

İşte stat

7 İşte stat

Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

8 Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

Taner Taşkın karneye güveniyor

9 Taner Taşkın karneye güveniyor

Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı

10 Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı