Yağmura niyet, şükürü kısmet

Samsun’un Atakum İlçesi nde kuraklığa karşı yağmur duası için toplanan vatandaşlar, \r\nhavanın yağışlı olması nedeniyle şükür duası yaptı

 Yağmura niyet, şükürü kısmet
\n  
\n
\n  
\n
\n Samsun un Atakum  İlçesi nde uzun süredir yağmur yağmaması ve kuraklık nedeniyle Kurugökçe Köyü Yalı Mahallesi Camii imamı Mahmut Yanmış ve vatandaşlar tarafından yağmur duası yapılması kararlaştırıldı. Ancak iki gün önce başlayan yağmur nedeniyle yağmur duası programına şükür namazı da eklendi. 
\n
\n  
\n
\n Yağmur duası programı, yağmur nedeniyle Atakum İlçesi ndeki Taflan Yalı Camii’nde öğle namazı sonrası yapıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından imam Mahmut Yanmış, minbere çıkarak yağmur duası yaptırdı. Duanın ardından 2 rekat şükür namazı kılınıp, şükür duası ve secdesi yapıldı. 
\n
\n  
\n
\n 14 Aralık tarihinde Samsun’a yağan yoğun kar yağışı sonrası Atakum İlçesi Taflan Mahallesi’ne o tarihten beri birkaç kez çise şeklinde yağmur yağdığını belirten imam Mahmut Yanmış, “14 Aralık tarihinde kar yağdıydı. O tarihten bu yana çok fazla yağmur yağmadı. Biz de yağmur duasına çıkalım, kurban keselim ve oruç tutalım dedik. Ondan sonra hatimler okuyalım dedik. Allah’ın rahmeti boldur. İnşallah Allah dualarımızı boş çevirmez dedik. Kurugökçe köyü Yalı Mahallesi Kuz mevkisinde yağmur duası için 1 hafta önce niyetlendik. Hatim cüzlerimizi dağıtmaya başladık. Cüzlerimizi Samsun ve ilçeleri ile Türkiye’nin de 39 ili olmak üzere toplam 56 cüz dağıttık. Yağmurumuz Çarşamba günü yağmaya başladı ama bizim Allah’a verilmiş bir sözümüz vardı. Kurbanımızı keseceğiz ve okunan 56 hatmin duasını yapacaktık. Bunu Kuz mevkisinde yapacaktık ama yağmur yağdığı için insanlar hasta olmasın diye programımızı Taflan Yalı Camii’ne aldık. Dualarımızı yaptık, kurbanımızı kestik. Allah’tan inşallah 2014 yılında Samsun’a, Türkiye’nin bütün illerine ve tüm İslam alemine hayırlı, bereketli ve yağışlı geçmesini niyaz ediyorum” dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR