Sözümüzü tuttuk

İlkadım Belediye Başkan AKS TV de katıldığı programda, “Söz verdiğimiz projelerin hepsini hayata geçirdik. Bundan sonra da birçok proje hazırladık, onları da hizmete sokacağız” dedi\r\n

 Sözümüzü tuttuk
\n  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, AKS TV’ de yayınlanan ve Gazeteci -Yazar Osman Kara’nın sunduğu Özel Söyleşi programının canlı yayın konuğu oldu. Demirtaş programda, “Söz verdiğimiz projelerin hepsine el attık. Bir kısmını hayata geçirdik, bir kısmını da ihale aşamasına, yapım aşamasına getirdik. Bundan sonra da birçok proje hazırladık, onları da  İlkadım’da hizmete sokacağız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n PROJELER AKIL İŞİDİR
\n
\n Belediyecilik önceden planlanarak şehrin dizayn edilmesi anlamına geldiğini kaydeden Demirtaş, Gelecekte 50 yıl sonra nasıl bir ilkadım’ı hayal ederek şehrin tüm dinamik ve tarafları ile masaya yatırmamız gerekir. Biz önümüzdeki dönemde halkımızın ihtiyacı olan şehri geleceğe taşıyacak projeler üzerinde duracağız. Aslında projeler bir hayal bir çılgınlık işi değil, aksine akıl işi ufuk işidir  ifadelerini  kullandı.
\n
\n  
\n
\n HİZMET BİNASI ŞART
\n
\n Belediye Hizmet Binası’nın ihtiyaç olduğunun belirten Demirtaş şunları söyledi: Kendi programımızda böyle bir öngörü olmamasına rağmen, bunun zorlu olduğunu gördüğümüzden meclis gündemine getirdik. Kredilendirme noktasında meclisten geçmemesi yüzünde bunu ötelemek zorunda kaldık. Halkımız hizmet sürsün derse bi dahaki dönem eski havalimanın olduğu TOKİ konutlarında 20 dönüm araziye sosyal donatısı olan Belediye hizmet binamızı yapmayı düşünüyoruz.
\n
\n  
\n
\n HALKIMIZA TARİHİMİZİ TANITACAĞIZ
\n
\n Demirtaş, açıklamalarını şöyle sürdürdü: 150 dönümlük bir arazi üzerine yapacağımız Türk Dünyası Parkı projesi ile diğer klasik parklarda farklı olarak içerisinde Osmanlı, Selçuk, Orta Asya dönemlerini anlatan objelerin yanı sıra fiziki mekan olarak halkımıza o tarihi bugünümüzde yaşatacağız. Bu proje ile vatandaşlarımız Türklerin hüküm sürdüğü geniş coğrafyadaki birçok tarihi yapıların maketlerinin olacağı parkımızda vatandaşlarımız o zaman şartlarındaki kıyafet, para, yemek kültürleri yakında tanıyıp nostaljik bir havada tarihe yolculuk tazında tarihimizi tanıtacağız.
\n
\n  
\n
\n MAĞDUR ETMEYEN DÖNÜŞÜM
\n
\n İlkadım Belediye Başkan Adaylarının, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında düşüncelerini Başkan Demirtaş’a paylaşan Kara’ya cevap veren Demirtaş, Hastanebaşı Mahallesi’nde ‘Samsun 1919’ adı altında yapacağımız kentsel dönüşüm çalışması ile vatandaşları mağdur etmeyecek bir sistemle faydalı bir değişim ve dönüşüm yapacağız. Güvenliği,havuzu ve sosyal donatıları olan siteleri burada hayata geçireceğiz.Kentsel dönüşüm için aktüeryal denge sistemini kullanacaklarını ve gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra vatandaşın hak ettiğini vermek suretiyle halkın yüzde 50 sinden fazlasının uygulamaya onay vermesi durumunda kentsel dönüşüme başlayacağız.Hastane Mahallesi nde yapacağımız kentsel dönüşüm, o bölgeye cazibe kazandırarak en çok tercih edilecek yaşam alanlarından birisi olacaktır ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

1 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

2 Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

3 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

4 Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

5 İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

6 TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

Van'da uyuşturucu operasyonları

7 Van'da uyuşturucu operasyonları