Mevcut yönetim masum değil

AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, AKS TV de katıldığı programda, mevcut belediye yönetiminin devraldığı borçlarla ilgili sürekli tutarsız açıklamalar yaptığını belirterek, Masum değiller dedi\r\n

 Mevcut yönetim masum değil
\n    AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, katıldığı televizyon programında yerel seçim süreciyle ilgili kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. AKS TV de yayınlanan seçime doğru programında gazeteci Erdem Erol un sorularını yanıtlayan AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, mevcut belediye yönetiminin 2009 da devraldığı borç miktarını Samsun da yayın yapan bir yerel gazeteye  resmi yazıyla açıkladığını ifade etti.
\n
\n  
\n
\n 2011 DE BORÇ 50 MİLYON TL
\n
\n Elindeki belgeleri işaret ederek resmi belgelerle konuştuğunu belirten Tok, Gazete, 8 Ağustos 2011 de İlkadım Belediye Başkanlığına resmi yazı gönderiyor. 29 gün sonra 6 Eylül 2011 tarihinde belediye resmi yazıyla üç belediyenin(Gazi, İlkadım ve Yeşilkent) borcunu açıklıyor. Mevcut belediye yönetimi toplam borcun  49.617.226.99TL yani yaklaşık olarak 50 milyon TL olduğu resmi olarak bildiriyor.  Kayıtlarda mevcut dedi.
\n
\n  
\n
\n AÇIKLAMALARI TUTARSIZ 
\n
\n Masumiyet görüntüsünün arkasında halka yalanı doğru gibi algılattıklarını iddia eden Tok, Mevcut yönetim 2009 yılından bu yana halka afaki rakamlarla belediyeyi borçlu devraldıklarını anlatmış. Hem hizmet yapmamış, hem de çamur siyaseti yaparak yalana bulaşmış. Toplumu yalan sözlerle kandırmış. Mevcut yönetimin 2009 yılından bugüne kadar beyanatlarını bir inceleyin. Arşivdeki konuşmalarını inceleyin.  Biz baktık inceledik. Hangisi doğru anlayamadım. Mevcut yönetim bir açıklama yapıyor, 53 milyon  diyor. Bir konuşma yapılıyor, 77 milyon deniliyor.  Bir açıklama yapılıyor, 80 milyon söyleniyor. Her açıklaması tutarsız ifadelerini kullandı.  
\n
\n  
\n
\n BORÇ EDEBİYATI DEĞİL, 
\n
\n HİZMET YAPACAĞIZ
\n
\n Kendi borçları olan 98 Milyon TL borcu mevcut yönetimin kabul ettiğini belirten Erdoğan Tok, Biz belediyenin bugün ne kadar  borcunun olduğunu biliyoruz. Kendileri de borcu kabul etti. Ben bu borcu bilerek aday oldum. Mevcut Belediye Başkanı 2009 da borcu bilerek aday oldu. Bile bile aday oldu. Sonra çıktı. İntihar etmeyi düşündüğünü açıkladı. Bu acziyetin, yönetimde beceriksizliğinin işaretidir. İş bilenin kılıç kuşananın. Biz enkaz edebiyatı yapmayacağız. Hem hizmet yapacağız, hem de borç ödeyeceğiz. İktidar belediyesinin avantajlarını, hükümetimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteklerini, belediye başkanlığı tecrübemi ve Ankara da bürokrat olarak kazandığım birikimimle bu işin üstesinden gelerek bir çok hizmeti halkımıza sunacağız diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n GELİRE GÖRE HİZMET YOK
\n
\n İlkadım halkının geçen 5 yıl içerisinde gereken hizmeti alamadığını öne süren Tok şunları söyledi: Mevcut belediyenin yaklaşık olarak yıllık ortalama geliri 70 milyon TL. Toplam 5 yıllık geliri ise, 350 milyon TL. Halkımız bu bütçe oranında gereken hizmeti alamamıştır. 350 milyon TL lik gelir bütçesine baktığımızda elle tutulan gözle  görülen hizmetler yok. Ama bize AK Parti nin yaptığı hizmetler baktığınızda, bu farkı çok rahat göreceksiniz. AK Parti Belediyeciliğinin hem İlkadım da hem de Gazi de yaptıklarına bakın. Bir şu anki yönetimin yaptıklarına bakın. Aradaki farkı göreceksiniz.  
\n
\n   
\n
\n GENİŞ KATILIMLI PROJE TANITIMI
\n
\n Proje tanıtım toplantısı yapacağını ifade eden Tok, Hazırlığımız tamam. Önümüzdeki günlerde projelerimizi kamuoyuyla paylaşacağız. Geniş katılımlı bir tanıtım toplantısı yapacağız. Hazırladığımız projelerimizde herkesimi düşündük.  Bundan sona projelerle konuşacağız. İlkadım ın sorumlulukları omuzlarımızda. İlkadım ı daha ileri taşıyarak 2023 e hazırlayacağız. Vatandaş hazır, biz hazırız dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

2 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

3 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

4 Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

5 Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

6 Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli