HSYK da atama

Adalat Bakanı ve HSYK Başkanı Bekir Bozdağ, HSYK ya 5 Genel Sekreter yardımcısı, Teftiş Kurulu Başkanı ile 3 başkan yardımcısının atamasını yaptı.\r\n

HSYK da atama
\n  
\n
\n  
\n
\n Adalat Bakanı ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanı Bekir Bozdağ, HSYK ya 5 Genel Sekreter yardımcısı, Teftiş Kurulu Başkanı ile 3 başkan yardımcısının atamasını yaptı.
\n
\n  
\n
\n HSYK nın yapısını değiştiren 6524 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun un dün akşam Resmi Gazete nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle mevcut Genel Sekreter Muzaffer Bayram, Genel Sekreter yardımcıları Neslihan Ekinci, Engin Durnagöl, Bülent Albayrak, Havva Bağlı Gürgen ile Teftiş Kurulu Başkanı Selim Yıldız, başkan yardımcıları İlhan Önkal ve Adem Kartal ın Kurul daki görevleri sona erdi.
\n
\n  
\n
\n Bakan Bozdağ, Kurul a 5 Genel sekreter yardımcısı ile Teftiş Kurulu Başkanı ve 3 başkan yardımcısının atamasını yaptı.
\n
\n  
\n
\n Genel sekreterlik için Genel Kurul, 10 gün içinde adaylarını belirleyecek ve HSYK Başkanı, sonraki 3 gün içinde bu adaylar arasından Genel Sekreteri atayacak.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

Yaşlı çift ölü olarak bulundu

3 Yaşlı çift ölü olarak bulundu

Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

4 Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

5 Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL