KAN BAĞIŞINA İLKADIM

Samsun Şahinoğlu Koleji tarafından hazırlanan ve Kızlay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi nin desteklediği “Kan Bağışına İlkadım Projesi”nin bilinçlendirme toplantısının ilki yapıldı. \r\n

KAN BAĞIŞINA İLKADIM
\n  
\n
\n Şahinoğlu Koleji tarafından hazırlanan “Kan Bağışına İlkadım Projesi” kapsamında İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ne bağlı okullarda eğitim gören öğrencilere, ailelere ve öğretmenlere yönelik olarak, kan bağışı bilincinin arttırılmasına yönelik Kızlay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi nin desteklediği bilinçlendirme semineri düzenlendi. 
\n
\n İlkadım-Sema Cengiz Büberci Konferans Salonu nda düzenlenen seminere İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Seven, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta, İlkadım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Mayuk, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Kızlay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, öğrenciler, öğretmenler ve davetliler katıldı. 
\n
\n  
\n
\n Programın açılış konuşmasını yapan Şahinoğlu Koleji Genel Müdürü Ulaş Sağırkaya, Amacımız okullarda eğitim gören genç beyinlerde kan bağışının bilincini oluşturmak ve tüm çevreye yaymaktır dedi.
\n
\n  
\n
\n Konuşmasına Türk Kızılayı’nın tarihini anlatan slaytla başlayan Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Merkezimiz Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Sinop illerinden sorumlu olduğu bir merkezdir. Merkezimiz 2013 yılında toplam 72 bin 222 ünite kan toplamıştır. Samsun da 46 bin 838, Ordu da 13 bin 275, Tokat’ta 12 bin 109 ünite kan toplanmıştır. Bizim 2014 yılı hedeflerimiz ise 85 bin ünite kan bağışının kabul edilmesidir. Ben bu tarz bir proje hazırlanmasında ve hayata geçirilmesinde emeği olan tüm yetkililere ve bu projede gönüllü olan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Samsun'a dev demir yolu yatırımı

3 Samsun'a dev demir yolu yatırımı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

4 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

5 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü

6 Karadeniz'e şehit ateşi düştü

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

7 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdarecilerden değerlendirme

8 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

9 Samet'in yerine kim oynayacak?

21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!

10 21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!