BÜYÜLEYEN GECE

Samsun’da, İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen “Türk Tasavvuf Musikisi Konseri ve Sema Gösterisi” beğeniyle izlendi.\r\n

BÜYÜLEYEN GECE
\n  
\n
\n Eski Yaşar Doğu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat, Başkan Danışmanı Şerif Mırık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır ve çok sayıda davetli katıldı. 
\n
\n Samsun Müftülüğü nün katkılarıyla din görevlilerinden oluşan Türk Tasavvuf Musikisi Korosu, Şef Erdal Şahin yönetiminde ilk olarak ilahiler seslendirdi, ardından sema gösterisi yapıldı.
\n
\n  
\n
\n Kültür ve sanat alanında yapılan etkinliklerle İlkadım da güzel hizmetlere imza attıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıkacaklarını ifade etti. Konser sonrası koroyu tebrik eden Başkan Demirtaş, koristlerinden Hamdi Demirbaş’a plaket takdim etti. Hamdi Demirbaş da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş a koroya sağladığı imkan ve desteklerinden ötürü hat sanatıyla icra edilmiş sema portresi hediye etti. 
\n
\n İlçe Müftüsü Yahya Polat ise yaptığı konuşmada, insanoğlunun yapısı ve yaradılışının yalnız bedenden ibaret olmadığını söyledi. İnsanoğlunun ruhi yapısı olduğuna dikkat çeken Polat, “Dolayısıyla bir yandan insanlar bedenlerin gıdasını alırken, diğer yandan da her zaman ruhlarının gıdalarını almaları lazım ki maddeden ve manen huzura erebilsinler. Yalnız bedenlerin gıdasını alır, ruhlarının gıdası almazlarsa hem bu dünya da hem de ahrette huzuru ve mutluluğu hiç bir zaman bulamazlar” dedi.
\n
\n İlçe Müftüsü Yahya Polat, konuşmanın ardından Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Şefi Erdal Şahin’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

1 Samsun'da polis memuru ölü bulundu!

Metincan Cici isyan etti

2 Metincan Cici isyan etti

Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

3 Samsun'da trafik kazası: 6 yaralı

Ahmet Altın yıkıldı

4 Ahmet Altın yıkıldı

20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

5 20 Kasım Salı Samsun hava durumu! Soba zehirlenmelerine dikkat

Kritik hafta

6 Kritik hafta

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

7 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 4'ü öğrenci, 5 yaralı

Pilot Hamdi Yılmaz'ın meslektaşları yasta

8 Pilot Hamdi Yılmaz'ın meslektaşları yasta

Başından silahla vuruldu

9 Başından silahla vuruldu

CHP'de Atakum'a 5'inci aday

10 CHP'de Atakum'a 5'inci aday