Tahliye edeceklerini söylemiştik

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 17 Aralık soruşturmasında 5 kişinin tahliye kararına ilişkin, Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar dedi.\r\n

Tahliye edeceklerini söylemiştik
\n  
\n
\n  
\n
\n CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 17 Aralık soruşturmasında tutuklanan 5 kişinin daha tahliye edilmesi kararına ilişkin, Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar dedi.
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, partisinin mitingine katılmak için geldiği Çanakkale de, havaalanında gazetecilerin sorusu üzerine, İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesinin, iş adamı Reza Zarrab, eski bakan çocukları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, Hikmet Tuner ve Özgür Özdemir in tahliyelerine ilişkin kararını değerlendirdi.
\n
\n  
\n
\n Buna ilişkin öngörülerini daha önce beyan ettiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Daha önce tahliye edileceklerini söylemiştik. Şimdi yolsuzluk dosyalarını kapatmaya çalışıyorlar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Gün, helal süt emmişlerin iktidara taşınma günüdür
\n
\n  
\n
\n CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, bazı kişilerin Yasaklarla, yolsuzlukla mücadele edeceğim diyen bir partiye oy verdiğini ama şimdi halk için değil cebi için çalışan bir iktidarla karşı karşıya kaldıklarını ileri sürdü.
\n
\n  
\n
\n Hep beraber düşünmek gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, Söz verdim, bir daha bu adama başbakan demeyeceğim. Her şeyi görüyorsunuz, bütün dünyanın gözü önünde oluyor, Amerika dan Japonya ya kadar herkes ülkede olanı biteni görüyor. Onlarca ses kaydı yayınlandı, hiçbirisine Sahte değil demediler. Ne zamanki kendinin ses kayıtları çıktı, başladı. Efendim bu yalandır . Sen yalan söylüyorsun başçalan diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Gelin hep beraber Atatürk ün partisinde birleşelim
\n
\n  
\n
\n Artık adı başçalana çıkan bir insanın Türkiye Cumhuriyeti nde başbakanlık koltuğuna oturmaması gerekir diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
\n
\n  
\n
\n Buradan, Çanakkale den söylüyorum; sende ar, haya, utanma duygusu, Allah korkusu varsa o koltuktan derhal ayrıl. Emekçi kardeşlerime sesleniyorum, sizin aylığınız neden düşük? Birisi 30 milyon avro götürürse fatura size çıkacak. Çiftçi kardeşlerime sesleniyorum, ektiğiniz ürünün karşılığını neden alamıyorsunuz? Bir adam, 30 milyon avro bir günde dağıt dağıt bitmiyor, arta kalanı bu. Bunu götürüyorsa sen malının karşılığını alamazsın. İşsiz kardeşlerime sesleniyorum neden iş bulamıyorsun? Eğer bu hırsız daha iktidarda kalırsa sen yine işsiz kalmaya devam edeceksin.
\n
\n  
\n
\n CHP lideri, değişim vakti geldiğini ifade ederek, Gün, kendimize gelme, Türkiye yi ayağa kaldırma, ülkemize, demokrasimize sahip çıkma günüdür. Eğer bunları yaparsak babalarımıza, dedelerimize, şehitlerimize verdiğimiz sözü yerine getirmiş oluruz. O nedenle AK Parti ye oy verenlere sesleniyorum; gün, helal süt emmişlerin iktidara taşınma günüdür. Gün, sizden alınan her kuruşla ilgili size hesabını veren bir iktidarın iktidara getirilme günüdür. Gün, bugündür. Hep beraber bunun mücadelesini, kavgasını yapacağız dedi.
\n
\n  
\n
\n Demokratik yollardan bunların hesabını soralım
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu, günün ayrışma günü olmadığını dile getirerek, Gün, beraber olma, birlik olma, Türkiye yi haramilerden temizleme günüdür. Gelin hep beraber Mustafa Kemal Atatürk ün partisinde birleşelim. Gelin hep beraber ülkemiz için çalışalım, ülkeyi aydınlığa çıkaralım, dünyaya bizi rezil eden bu başçalandan Türkiye yi kurtaralım, demokratik yollardan bunların hesabını soralım demokrasi budur diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

2 Samsunspor'a çifte standart

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

3 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Savaş-Oğuz farkı

4 Savaş-Oğuz farkı

Ali Ece'ye forma sürprizi

5 Ali Ece'ye forma sürprizi

Samsunspor hırs küpü

6 Samsunspor hırs küpü

Başkan İsmail Uyanık bilgi aldı

7 Başkan İsmail Uyanık bilgi aldı

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

8 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Yılport Samsunspor'da danışma kurulu toplandı

9 Yılport Samsunspor'da danışma kurulu toplandı

Varsa yoksa Sarıyer

10 Varsa yoksa Sarıyer