TUVALET YAZISI OPERASYONU

Tokat Belediyesi camilerde temizlik çalışmalarının yanı sıra tuvaletlerdeki çirkin yazıları kaldırmak üzere çalışma başlattı.

TUVALET YAZISI OPERASYONU
\n Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talebi üzerine müftülükle yapılan protokol çerçevesinde camilerde temizlik çalışması hayata geçti. Tokat’ta ilk defa yapılan uygulamada camilerin şadırvanları, halıları, çevresi ve tuvaletlerinde temizlik çalışması yapıldı. Belediye tarafından son teknoloji temizlik aletleri ile donatılan ekipler köşe bucak temizlik yaptı. Ali Paşa Camisi’nde halı yıkama makinesi ile halıları yıkayan ekipler avizelerin tozunu aldı. Cami şadırvanı ve bahçesindeki temizlik çalışmalarını yanı sıra tuvaletlerde yapılan çalışmalar dikkat çekti. Cami cemaatinin tepkisini çeken yazılar özel dezenfekte maddesi ile silindi. Görevlilerin yazıları silmesi kolay olmazken, yapılan çalışmalardan cemaat memnun kaldı. 
\n
\n  
\n
\n Camilerde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu, temizlik çalışmalarının ilk olarak Ali Paşa Camisi’nden başlandığını belirterek, “Caminin şadırvanını içi dışı çevresi tertemiz oldu. Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile görüştük şadırvanın boyası yapılacak. Tesisatın döşenmesi ve kırılan camların onarılması ile tertemiz bir şadırvanı hazırlamış olacağız. Caminin için temizlenmesi için iki tane makine aldık. Camilerimizin halıları temizlenerek kurutulacak. İskelemiz kuruldu avizeler silindi. Camimizin halısı tertemiz hale büründürüldü. Bunun yanında çevre düzenlemesi yaparak çiçekler dikeceğiz. Güzel güller ve çiçeklerin olduğu bahçeyi camimize kazandıracağız. Lavabolarımızın da temizliğini yaparak yeni aynalar taktırdık. Bu çalışmalar diğer camilerimizde de periyodik olarak devam edecek. Büyük camilerimizde ise her ay bu temizlik çalışması yapılacak” dedi.
\n
\n  
\n
\n Cami tuvaletlerindeki yazıların silinmesi içinde çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Eroğlu, “Özel bir dezenfekte maddesi aldık, onunla bu istenmeyen yazılar silinecek. Bizler temizlik çalışmalarını yaptıracağız ama buraların korunması vatandaşımıza düşüyor. İnşallah bu konuda cami cemaati ve Tokatlılar duyarlı olursa bizlerde memnuniyet duyarız” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alçakça hareket... Samsunspor yargıya gidiyor

1 Alçakça hareket... Samsunspor yargıya gidiyor

Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

2 Samsun'da arkadaşının evinde ölü bulundu

Samsun'da o isim adaylıktan çekildi!

3 Samsun'da o isim adaylıktan çekildi!

Meteorolojiden Samsun için kar uyarısı

4 Meteorolojiden Samsun için kar uyarısı

İlkadım'da ilk sıra sürprizi

5 İlkadım'da ilk sıra sürprizi

Samsunspor taraftarlarından talep

6 Samsunspor taraftarlarından talep

 Millet İttifakı Havza Belediye Meclis Üyesi adayları belli oldu

7 Millet İttifakı Havza Belediye Meclis Üyesi adayları belli oldu

6 yıldızlı İnegöl

8 6 yıldızlı İnegöl

Samsun'da ilk liste belli oldu

9 Samsun'da ilk liste belli oldu

İlkadım listesi belli oldu

10 İlkadım listesi belli oldu