SAMGAZ havayı koruyacak

SAMGAZ Genel Müdürü Kenan Şara, 2014 yılında Samsun da hava kirliliğinin en azamiye indirilmesini hedefliyoruz. Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile çalışmalar yaparak vatandaşları uyaracağız dedi\r\n

SAMGAZ havayı koruyacak
\n Genel Müdür Kenan Şara, SAMGAZ yetkili firma yöneticileri ve çalışanlarıyla Tekkeköy ilçesinde bulunan SAMGAZ Genel Müdürlüğü nde bir araya geldi. 2014 yılı yatırım programında tamamlanması planlanan güzergahların tespit edildiğini belirten Şara, 2014 yılı yatırım programımız açıklanmış olup 26 Mayıs 2014 tarihi itibariyle aktif çalışmalarımız başlamıştır. 31 Aralık 2014 tarihine kadar bağlantı anlaşması kabulü yapılan adreslerin alt yapı yatırımları tamamlanacaktır. 2014 yılında Samsun da hava kirliliğinin en azamiye indirilmesini hedefliyoruz. Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile çalışmalar yaparak vatandaşları uyaracağız dedi. 
\n
\n  
\n
\n 55 BİN DAİRE DOĞALGAZ KULLANMIYOR
\n
\n Samsun da doğalgaza talep olduğunu ancak doğalgaz kolon hattı işlemlerinin tamamlandığı halede ortalama 55 bin adet dairenin doğalgaz kullanmadığını tespit ettiklerini belirten Şara, Ayrıca doğal gaz kutusu bulunduğu halde kullanmayan 3 bin 750 adet bina bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda alt yapı yatırımları tamamlanmış bölgelerde, katı yakıt ile ısınmaya devam ederek, hava kalitesini olumsuz etkileyen binaların varlığı dikkat çekmektedir. Burada öne çıkan sorun ise doğal gazın kullanılmamasından öte, kalitesiz yakıt kullanılması ile soba ve kaloriferlerin uygun şekilde yakılmamasıdır. Amacımız temiz, konforlu ve ekonomik olan bu yakıtın kullanılmasını teşvik etmek ve şehrimizin hava kalitesine olumlu destek vermektir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Toplantıya SAMGAZ Müşteri Hizmetler Müdürü Esra Göktepe, İşletme ve Tesisat Müdürü Murat Aras ve Yatırım Müdürü Yılmaz Kolsan da katıldı. 
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

1 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

2 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

3 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

4 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

5 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

6 Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

7'den 70'e Samsunspor

7 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

8 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

9 İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede