FİSKOBİRLİK SAHİP ÇIKTI

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Hem üreticiyi korumak hem de piyasayı dengelemek adına geçmiş yıllardan güçlü bir şekilde piyasaya gireceğiz dedi\r\n

FİSKOBİRLİK SAHİP ÇIKTI
\n Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK), mali durumunu güçlendirmesi dolayısıyla bu yıl fındık üreticisini daha iyi koruyabilecek. FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, yaptığı açıklamada, yeni sezonda piyasaya girerek fındık alımı yapacaklarını söyledi. Fındık alımında geçen yılki modellerin devam edeceğini anlatan Bayraktar, Peşin fiyat, bir miktar peşin, belki bir miktar alışveriş, emanet yöntemi fiyatla devreye gireceğiz. Fiyatların yükselmesiyle FİSKOBİRLİK dışındaki emanetçilerimiz mağdur oldu. Daha önceki sözümüz nasılsa emanet fındıklar o şartlarda bozuldu, kimseyi mağdur etmedik dedi.
\n
\n  
\n
\n FINDIK HARMANDA ALINACAK
\n
\n Bayraktar, tüccar gibi üreticilerin bahçesine, harmanına giderek fındığı alacaklarını, o gün hesaplanan parayı piyasanın bir miktar üzerinde yatıracaklarını belirterek, Akla şu gelebilir tabi, FİSKOBİRLİK tekrar yüksek fiyatla fındık mı alıyor? Hayır, FİSKOBİRLİK kendi tesislerinde üretim yapabileceği, katma değer yaratabileceği ürünlerde kullanmak için fındık alıyor. Hem üreticiyi korumak hem de piyasayı dengelemek adına geçmiş yıllardan güçlü bir şekilde piyasaya gireceğiz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İTİBARIMIZ GAYET OLUMLU 
\n
\n FİSKOBİRLİK in mali yapısının artık eski gibi olmadığını vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti: Piyasadaki itibarımız geçmişe göre gayet olumlu, finans kaynaklarıyla ilgili irtibatlarımız gayet iyi, entegre tesisimiz gayet iyi üretiyor ve satıyor. Eylül ayı itibarıyla belki yeni ürünler ortaya koyacağız, çalışıyoruz yani. Çalışınca da kazanıyoruz doğal olarak. Belki akla şu gelebilir, geçmiş yıllardan üreticilerle ilgili borçlar var. Daha önce bu konularla ilgili bir kısım tarihler verdik tutmadı ama şunu söyleyebilirim, total üreticiye olan borcumuzun yüzde 7 leri civarında bir miktarı kaldı. Ekim sonu itibarıyla bitirmeyi planlıyoruz. Elimizdeki kaynaklar, planlamamızla ekim sonu itibarıyla üreticiye olan bütün borcumuzu bitireceğiz.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

1 Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

2 Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

3 Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

4 Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

Şuhut, beyaza büründü

5 Şuhut, beyaza büründü

AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

6 AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

Samsun'da tır ile çarpışan otomobil yandı: 1 yaralı

7 Samsun'da tır ile çarpışan otomobil yandı: 1 yaralı

THY Euroleague: Fenerbahçe: 92 - EA7 Olimpia Milano: 85

8 THY Euroleague: Fenerbahçe: 92 - EA7 Olimpia Milano: 85