Annenin isyanı

Engelli kızının Açık Öğretim Lisesi sınavında asansörü ve engelli rampası bulunmayan okullarda 2 ve 3. katlardaki sınıflara verilmesine tepki gösteren anne isyan ederek, Böyle rezillik olur mu? dedi\r\n

Annenin isyanı
\n Engelli kızının sınava gireceği okulda rampa ve asansör olmamasına rağmen üst katlara verilmesine anlam veremediğini söyleyen Müzeyyen Yirmibeş, Kayıtlarda engelli oldukları yazmıyor mu? Çocuklarımız kucakta taşınmaktan rahatsız oluyor diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BİLE BİLE VERİYORLAR
\n
\n Sınavlara giren engelli öğrencilerin giriş katlardaki sınıflarda olması gerektiğini, buna rağmen 15 yaşındaki engelli kızı Özgenur Yirmibeş in haftasonu Açık Lise Sınavı na tekerlekli sandalye rampası bulunmayan, asansörü olmayan Onur Ateş Anadolu Lisesi’nde girdiğini söyleyen anne Müzeyyen Yirmibeş, adeta isyan etti. Anne Yirmibeş şunları söyledi:   Kızım tekerlekli sandalye rampası bulunmayan, asansörü olmayan Onur Ateş Anadolu Lisesi’nde sınava girdi. Normal şartlarda bedensel engelli öğrencilerin sınava girecekleri yerlerin uygun olması gerekirken biz ve bizim gibi birkaç engelli ailesi daha geçtiğimiz hafta sonu Açık Lise Sınavı’nda sıkıntı yaşadı. Çocuklarımız zaten durumlarından dolayı üzüntü içerisindeyken bir de bu şekilde insanların gözü önünde karga tulumba merdivenlerden çıkartılması daha çok üzüyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne sesleniyorum. Engelli öğrencileri ve ailelerini bu şekilde zor durumda bırakmayın. Sınava gireceği okul belli olunca gittim ve okul yönetimine durumu anlattım. Kızımın engeli zaten kayıtlarda var. Okul yönetimi de bu anlamda suçsuz hatta tekerlekli sandalyelerin taşınması sırasında bana yardımcı olan da okulun müdür yardımcısıydı. Bizim tepkimiz çocuklarımızın durumunu bile bile sınav yeri olarak bu okullarda bir de üst katlarda yer verenleredir.  
\n
\n  
\n
\n ENGELLERİ KALDIRIN
\n
\n Eğitim hayatını sürdürmek ve liseden sonra üniversiteyi de okumak istediğini söyleyen 15 yaşındaki Özgenur Yirmibeş, Okumak ve öğretmen olmak istiyorum. Engelin bedenlerde değil, engellileri zor durumda bırakan zihinlerde olduğunu biliyorum. Bu nedenle öğretmen olmak, benim gibi engellerine rağmen hayata tutunmak için mücadele eden çocukların eğitimleri için çalışmak istiyorum. Bizlerin okuması, başarılı olması için de öncelikle önümüzdeki engellerin kaldırılmasını istiyorum ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

1 Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu

2 Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu

Böyle firar görülmedi

3 Böyle firar görülmedi

Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

4 Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu

5 Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu

Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

6 Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

Dur ihtarına uymayan şahıs otomobilini bırakıp kaçtı

7 Dur ihtarına uymayan şahıs otomobilini bırakıp kaçtı

2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri

8 2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri

Nihat Hatipoğlu Artvin'de Sevenleriyle Buluştu

9 Nihat Hatipoğlu Artvin'de Sevenleriyle Buluştu

Malkara'da kaçak tütün ve makaron operasyonu

10 Malkara'da kaçak tütün ve makaron operasyonu