El emekleri görücüye çıktı

Canik Belediyesi ve Canik Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin açtığı yılsonu sergisinde el emeği göz nuru ürünler görücüye çıktı. Başkan Genç, açtıkları kurslarla kadınların üreten ve öğrenen bireyler haline geldiğini söyledi\r\n

El emekleri görücüye çıktı
\n Canik Kültür Merkezi nde, Canik Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi nin düzenlediği kurslara katılan bayanların el eleği göz nuru ürünleri sergilendi. Serginin açılışına Canik Kaymakamı İlhan Turgut, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu, Canik İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Güleroğlu katıldı. Birbirinden güzel ürünlerin yer aldığı serginin açılışını Başkan Osman Genç ve beraberindekiler birlikte gerçekleştirdi.
\n
\n  
\n
\n KADINLARA ARMAĞAN
\n
\n Serginin açılışında konuşan Başkan Genç, Canik Belediyesi olarak kurslara büyük önem verdiklerini belirterek, Halk Eğitim Merkezimizle birlikte gençlerimiz ve kadınlarımız için kurslar düzenliyoruz. Bu kurslarda bu zamana kadar 10 binden fazla insanımızı sertifika sahibi yaptık. Kadınlarımız artık evlerinde oturan değil, üreten, öğrenen bireyler haline geliyor. Kadınlarımız kurslarda öğrendikleri el sanatlarıyla ev ekonomilerine katkıda bulunabiliyor. Bunun için Hanımlar El Emeği Göz Nuru Çarşısı nı açarak kadınlarımıza armağan ettik dedi.
\n
\n  
\n
\n DESTEK SÜRECEK
\n
\n Kursların bundan sonra da artarak devam edeceğini belirten Genç, 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezimiz başta olmak üzere diğer kurs merkezlerimizde kadınlarımıza yönelik onlarca çeşit kurs düzenliyoruz. Kadınlarımız bu kurslardan ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Kadınlarımız kendilerini geliştirmeleri, daha sosyal ve aktif olmaları bizlere onur veriyor. Belediye olarak kadınlarımıza yönelik faaliyetlerimiz sürecek. Çünkü kadınlarımız ne kadar üretici, ne kadar bilgili ve donanımlı olursa ailelerimiz, dolayısıyla toplumumuz o kadar gelişmiş olur diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAŞKAN GENÇ E TEŞEKKÜR
\n
\n İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Güleroğlu da, kendilerine verdiği destekten dolayı Başkan Osman Genç e teşekkür ederek, Başkanımız sağolsun her zaman bizlerin yanında oldu. Halk Eğitim Merkezimize yer verdi. Yine işbirliği içerisinde bir çok kurs düzenliyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu. Sergide ayrıca kursiyerlere belgeleri de verildi. El emeği göz nuru ürünlerle dolu olan sergi oldukça beğenildi. Sergi sonunda ayrıca yapılan çekilişte kursiyerlerden Sevim Emiroğlu dikiş makinesi kazandı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Gündem transfer

2 Gündem transfer

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Arayışa devam

4 Arayışa devam

Son idman Sakarya'da

5 Son idman Sakarya'da

Liderliğe gittiler

6 Liderliğe gittiler

Hoşgeldiniz

7 Hoşgeldiniz

Atatürk Stadı kapalı gişe

8 Atatürk Stadı kapalı gişe

Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

9 Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

10 15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!