Sanayiciler Verimlilik İçin Toplanacak

Samsun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, “Verimlilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde, sanayi işletmelerine yönelik yarın toplantı yapılacak” dedi.

Sanayiciler Verimlilik İçin Toplanacak
\n Her yıl 01-07 Haziran tarihleri arasında kutlanmakta olan ‘Verimlilik Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde yarın Samsun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü sanayi kuruluşlarına yönelik toplantı düzenleyecek. Konu hakkında açıklama yapan Samsun Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca her yıl haziran ayının ilk haftası ‘Verimlilik Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda ilimizde de ülkemizin kalkınmasında işletmelerimizin rekabeti, hayatta kalabilmesi ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hızını koruyabilmesi için bütün kesimlere, verimlilik bilinci ve uygulama yöntemleri anlatılacaktır“ dedi.
\n
\n  
\n
\n Verimliliğin günümüzde ekonomik kalkınmanın, sosyal ilerlemenin ve yaşam standardı artışının tek kaynağı olduğunu ifade eden Mürsel Kuloğlu, “Düşük verimlilik, enflasyona, ödemeler dengesinde açığa ve işsizliğe yol açarak pek çok sosyoekonomik olayı büyük ölçüde etkiler. Verimlilik, üretilen mal ve hizmetlerin miktar ve kalitesi ile üretimde kullanılan kaynaklar arsındaki ilişkidir. Bu bağlamda, söz konusu etkinlikte ana temalar olarak Dünya nereye gidiyor, yeni ürün geliştirme ve inovasyon, gelecekte kuruluşumuzu nasıl yöneteceğiz, yalın düşünce ve yalın yaklaşım, işletmenin işleyişi, müşteri ihtiyaçları nelerdir, müşterilere değeri verimli aktarmak, verimlilik-etkinlik-üretkenlik üçlüsü, sahada yalın yaklaşım, yalın girişim konu başlıklarında toplantı düzenleyeceğiz. Ticaret ve Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Kalkınma Ajansı başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile KOBİ’lerin AR-GE, üretim, satış, pazarlama ve finans müdürleri ve mühendisleri ile firma yetkililerinin katılacağı etkinlik olacak. Toplantı yarın 14.00 de KOSGEB toplantı salonunda yapılacaktır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Tekin, adaylık için istişarede

2 Tekin, adaylık için istişarede

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

3 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

4 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

6 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

7 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Protokol tam kadro

8 Protokol tam kadro

Hakem kararıyla 2-2

9 Hakem kararıyla 2-2

Samsunspor taraftarları akın etti...

10 Samsunspor taraftarları akın etti...