Venedik değil Samsun

Su basan sokaklarında ulaşım sorunu yaşayan 19 Mayıs Sanayi Sitesi esnafı çözümü kayıkta buldu. Sanayi içerisinde kayıkla gezen esnaf, “Büyükşehir Belediyesinin bize bir hizmeti olarak gördüğümüz su baskınları sayesinde deniz de, havuz da ayağımıza geldi.

Venedik değil Samsun
\n Samsun’u etkisi altına alan yağışlı hava şehirde bilindik görüntülerin yeniden yaşanmasına neden oldu. Altyapı sorunun baş gösterdiği yerlerde çok sayıda ev ve işyerini su basarken 19 Mayıs Sanayi Sitesi nde ise yollar su altında kaldı.
\n
\n  
\n
\n KAYIKLA ULAŞIM
\n
\n Su basan yollar nedeniyle zor durumda kalan sanayi esnafı Karadeniz zekasını ortaya koyarak kayıklarla ulaşım sağlamaya başladı. Müşterilerinin suyla dolu yollar nedeniyle dükkanlarına gelmediğini söyleyen Hüseyin Tekel, “Her yağmur yağdığında yaşadığımız tablo bu yıl da tekrar etti. Defalarca Büyükşehir Belediyesi’ne bilgi verdik, içerisinde kaldığımız zor durumu anlattık ama biz söyledik biz işittik. Karşıdan karşıya geçmenin dahi mümkün olmadığı sokaklarda çözüm olarak kayık ile ulaşım sorunun çözüyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ‘ANLAYANA..’
\n
\n Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) başta olmak üzere sorunlarını bilmeyen hiçbir kurumun olmadığını söyleyen esnaf Murat Celep, “Dilekçelerimize dilekçe ile karşılık veriyorlar. Her sesimizi yükselttiğimizde bize, ‘En kısa sürede yapılacak’ diyorlar. Ama sadece diyorlar. Mevcut sanayisine sahip çıkmayanların yeni sanayiler için attığı adımlar ne kadar gerçekçi? Esnafın çilesini görüyorsunuz. Kayıklarla geziyoruz, elimizde oltalar var. Anlayana bu tepkimizde çok söz var ama sadece anlayana” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
\n
\n Tepkisini esprili bir dille ortaya koyan Hüseyin Altıparmak ise Büyükşehir Belediyesini şu sözlerle eleştirdi: “İşlerimizin yoğunluğu nedeniyle denize, havuza gitme şansımız olmuyordu. Bu anlamda Büyükşehir Belediyesinin bize bir hizmeti olarak gördüğümüz su baskınları sayesinde deniz de havuz da ayağımıza geldi. Şehrimizin sanayisi ile turizmini bir arada yaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Venedik’e rakip olduk. Başkanlarımızı da sanayi sitemizde tekne gezisine bekliyoruz” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

1 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

2 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

3 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

4 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

5 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

6 Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

7 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

7'den 70'e Samsunspor

8 7'den 70'e Samsunspor

İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

9 İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

Samsun'da torbacılar adliyede

10 Samsun'da torbacılar adliyede