Umut un ailesi aranıyor

Trafik kazası sonucu felç olan ve kimliği tespit edilemeyen Rus genci Umut un yıllar önce kaybolan akrabası olabileceğini belirten kadın, Rusya dan Türkiye ye gelerek Umut u Samsun da tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Ziyarette, kadının kaybolan akr

Umut un ailesi aranıyor
\n Antalya da 2008 yılında trafik kazası sonucu felç olan ve kimliği tespit edilemeyen Rus genci Umut un yaklaşık 5 yıl önce Antalya da kaybolan akrabası olabileceğini belirten Bibinur Davletgarevaga (68), felçli gence tedavi gördüğü Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde ziyarette bulundu. Umut un bakıcı annesi Gülsüm Kabadayı tarafından karşılanan Davletgarevaga, Tatar olduğunu belirterek, Umut un Tatarca konuşulduğunda tepki vermediğini ancak Rusça konuşulduğunda tepki verdiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n Kaybolan akrabasını bulmak için Rusya dan Antalya ya, Rus Konsolosluğu ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığıyla da Samsun a gönderildiğini anlatan Davletgarevaga, Umut un kaybolan akrabası olmadığını kaydetti. Umut un 6 yıldır koruyucu anneliğini yapan Gülsüm Kabadayı ise daha önce de Rus bir televizyon kanalı aracılığıyla 5 annenin Umut u teşhis etmek için geldiğini anımsattı.
\n
\n  
\n
\n Umut un Rusça konuşmalara tepki verdiğini belirten Kabadayı, Teşhis sırasında Tatar diline tepki vermedi. Sadece Rusçaya tepki verdi. Göz hareketleriyle Rusçaya evet diyor diye konuştu. Kabadayı, Umut un tedavi sürecinin olumlu gittiğini dile getirerek, hastane yetkililerine teşekkür etti.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR