“60 MİLYON BORÇLA DEVRALDIK”

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Bugüne kadar elde ettiğimiz sonuçlar hiç iyi değildir. 60 milyona yakın bir borç ile karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. En basit örneği Atakum İmar İnşaat Şirketi dir. Şirket batırılmış. İşçileri başka şirkete geçirm

“60 MİLYON BORÇLA DEVRALDIK”
\n Atakum Belediyesi haziran ayı ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısında CHP meclis üyelerinin çeşitli konularla ilgili sorularına cevap veren Başkan İshak Taşçı, Biz, karşımızdaki insana siyasi değil, ekmek davası gözetiyor mu, gözetmiyor mu diye bakıyoruz. Asgari ücrete veya biraz üzerine çalışan, işini düzgün ve dürüstçe yapan, evine, çoluğuna, çocuğuna ekmek götürme derdi olanla bizim bir alıp veremediğimiz olamaz. Olaya siyasi baksak belediyenin yarısını işten çıkarmamız gerekirdi. Bugüne kadar, kendini belediyenin üstünde gören, verdiğimiz görevi yerine getirmeyen üç-beş kişinin haricinde kimseyi işten çıkarmadık” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Borç meselesini ise geçmiş dönemde yapıldığı gibi pankartlarla, afişlerle halka ilan etmeyi kendisine yakıştıramadığını vurgulayan Başkan Taşçı, Şu an komisyonlarımız çalışma halindedir. Her faturayı en ince detayına kadar araştırıyorlar. Bugüne kadar elde ettiğimiz sonuçlar hiç iyi değildir. 60 milyona yakın bir borç ile karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. En basit örneği Atakum İmar İnşaat Şirketi dir. Şirket batırılmış. İşçileri başka şirkete geçirmek zorunda kalmışlar. Bu nedenle her ay kasamızda kalması gereken yaklaşık 20 bin lira başkasının cebine gidiyor. Araç kiralaması yapılmış. Şimdi biz de yapıyoruz. Aradaki farka bakıyoruz. Bizim ödediğimizin iki misli kiralama bedeli ödenmiş. Halkın ödediği alt yapı bedellerinde de ciddi manada dengesizlikler var. Belediyede araç amirliği yok, ayniyat amirliği yok, nereye elinizi atsanız, elinizde kalıyor. Bunun gibi daha nice örnekler vardır. Bütün bunlar ışığında da evet, belediye köy bakkalı zihniyeti ile yönetilmiş diyebiliriz” şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Seçimler öncesi meydanlarda, halk gezilerinde, televizyon programlarında söylediği gibi, farklı olmaya çalıştıklarını da söyleyen Başkan Taşçı, şunları kaydetti: “ ‘Atakum halkına yararlı hizmetler yapma noktasında faydalı olamayacaksam, geçmiş dönemdeki insanlar gibi çalışacaksam, yanlışa düşeceksem, birilerine haksız menfaat sağlayacaksam Allah bana bu görevi nasip etmesin’ diye dua etmiştim. Biz, bu halis niyetlerle hareket ediyoruz. Atakum halkına yararlı, ciddi hizmetler yapma konusunda çalışıyoruz. Onun, Karadeniz in en güzel ilçesi olması yolunda emin adımlarla ilerlemeye, çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuda değerli meclis üyelerimizin de büyük katkısı olacaktır.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

1 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

2 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

3 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

4 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

5 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi

6 Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi