MİNİK ÖĞRENCİLERE ZABITA YARDIMI

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde zabıtalar, öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde güvenli bir şekilde yolun karşısına geçmesine yardımcı oluyorlar.

MİNİK ÖĞRENCİLERE ZABITA YARDIMI
\n Tekkeköy Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü’ne yeni zabıtalar alarak kadrosunu güçlendirdi. Yeni bağlanan köylerin mahalleye dönüşerek belediyeye bağlanması ile sınırları ve hizmet alanı artan Tekkeköy Belediyesi yeni aldığı zabıtalarla vatandaşlara daha hızlı ulaşabilme imkanı sağladı. Bunun yanında pazar yerlerinin, fırınların, kasapların denetimleri artık düzenli bir şekilde yapılacak. Yine işyerlerinin çalışma şartları, gıda üretimi yapan iş yerlerinin periyodik takipleri düzenli olarak yapılmış olacak.
\n
\n  
\n
\n İlçenin çeşitli bölgelerinde hizmet yapan zabıtalar özellikle okulların önlerinde öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde onların güvenli bir şekilde yoldan karşıya geçmesini sağlıyorlar. Uygulamadan memnun olan aileler çocuklarının okul giriş ve çıkış saatleri arasında trafiğin yoğun olduğunu bu yüzden tedirgin olduklarını belirttiler. Aileler, “Bu uygulamayla içimiz rahat etti. Yine okul etrafında zabıtaların varlığı güvenlik açısından da önemli bir gelişme. Böyle bir uygulamayı hayata geçiren Tekkeköy Belediye Başkanımız Hasan Togar’a çok teşekkür ederiz” dediler.
\n
\n  
\n
\n Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ise, “Göreve başladığımız ilk günlerde zabıta kadrosundaki personel eksikliğini gördük. Zabıta Müdürlüğümüzde sadece üç zabıta görev yapıyordu. Zabıta da görev yapan memurlarımız köylerimizin de bağlanmasıyla yetersiz kalıyorlardı. Pazar yeri, kasap, fırın gibi yerlerin düzenli denetimlerinin yapılması hizmetlerin kaliteli yürütülmesi, şikayetlerin değerlendirilmesi ve denetimlerin tam manasıyla sağlanabilmesi amacıyla zabıta kadromuzu güçlendirdik. Özellikle okulların giriş ve çıkış saatlerinde okulların önlerine zabıtalar görevlendirdik. Öğrencilerin karşıdan karşıya geçerken güvenli bir şekilde okullarına gitmelerini sağladık. Uygulamamız veliler ve aileler tarafından çok beğenildi ve takdir gördü. İlerleyen günlerde daha birçok yeni çalışmalar ve projeler hayata geçireceğiz” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Atatürk Stadı kapalı gişe

2 Atatürk Stadı kapalı gişe

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Gündem transfer

4 Gündem transfer

Arayışa devam

5 Arayışa devam

Dikkat çeken ayrıntı

6 Dikkat çeken ayrıntı

Hoşgeldiniz

7 Hoşgeldiniz

Liderliğe gittiler

8 Liderliğe gittiler

Son idman Sakarya'da

9 Son idman Sakarya'da

Bu üçlü sınırda

10 Bu üçlü sınırda