Samsun a yakışmadı

İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Şair ve yazarı bol bir şehirde, bu sanatçılarımızı daracık salonlara hapsetmek Samsun a yakışmadı dedi\r\n

Samsun a yakışmadı
\n İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Yazarlar Derneği işbirliği ile düzenlenen  3. Yazar Okur Buluşması, 55 yazar ve şairin katılımıyla  Bulvar AVM Kültür Salonu nda gerçekleştirildi. Yazar Okur Buluşması na katılan İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, etikinliğin yapıldığı salonu dar olarak nitelendirerek, şair ve yazarlar için daha geniş salonlarda etkinlik yapılması gerektiğini vurguladı.
\n
\n  
\n
\n DEĞERİMİZİ FARKETMİYORUZ
\n
\n Samsun un edebiyat zenginliğinin farkedilmediğini belirten Narinoğlu, Artık, Samsun un  bir kültür sanat platformu etrafında, şair ve yazarlar buluşmasını Türkiye ye mal etme zamanı geldi. Onun  için bu projeye üst düzey yöneticilerin sahip çıkmasını beklemekteyiz. O zaman hikayesi, anlamı olan bu şehir kendisini tam tanımlamış olur. Bu şehir özel, bereketli ve yaşanabilinir bir şehir. İçin de insaoğlununa aradığı nimetlerle dolu, geçmişi, birikimi ve hikayesi olan bir şehir. Bu şehrin hikayesi kurtuluş hikayesidir. Kurtuluş edebiyatına baktığımızda içinde Samsun geçer. Ama biz Samsun da yaşayan insanlar olarak bu zenginliğimizi ve değerimizi fark edemiyoruz. Şair ve yazarları bol bir şehrin daracık salonlara hapsedilmek şair ve yazarlarımıza ve o şehrin misyonunu yakışmıyor. Şair ve yazarlarımızı sahip çıkmak aslında şehrimizin kültür ve sanatınasahip çıkmak anlamına geliyor. Bu şehir üzerine kafa yormalıyız. Samsun da bir kültür sanat platformu oluşmalı, kitap fuarları yapmalıyız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Yazar Okur Buluşmasının açılış törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, İlkadım Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı İsa Abanoz, yazarlar ve şairler katıldı. 
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü