SES ten baskı iddiası

SES Şube Başkanı Süleyman Bal, OMÜ Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki idari görevlerde bulunan sendika temsilcilerinin, kendi sendikalarına üye yapmak için çalışanlara baskı yaptıklarını iddia etti.\r\n

SES ten baskı iddiası
\n Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şube Başkanı Süleyman Bal, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan idare çalışanlarının, Sağlık-Sen’in işyeri temsilcisi gibi çalıştıklarını ve çalışanlara baskı yaparak sendikaya üye yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bal, “Sendikamıza ait işyeri temsilcilerimizin çalışma kıyafetleri ile iş yerinde sendikal faaliyette bulunmalarına dahi müdahale eden idarenin, bu tarafgirliği kabul edilemez” dedi.
\n
\n  
\n
\n KABUL EDİLEMEZ
\n
\n Sendikal örgütlenme ve işyeri çalışmalarının yasa ve yönetmeliklerle belirlendiğini ifade eden Bal, “Hastane Müdürlerinin mesai saatlerinde idari görevleri çerçevesinde servisleri gezerken çalışanların Sendikamızdan istifa etmeleri yönünde telkinde bulunarak baskı oluşturdukları, Sağlık-Sen işyeri temsilcisi ile birlikte üyelik çalışması yaptıkları tarafımızdan izlenmektedir. Başhekimliğin bilgisi ve gözetiminde Hemşirelik Müdürlüğü tarafından hemşirelere dönük yapılan toplantıya sağlık-sen temsilcilerinin kabul edilerek adeta başhekimliğin talebi ve baskısı ile çalışanların topluca üye yapılması ve buna idare tarafından ortam hazırlanması kabul edilemez. Tıp fakültesi yöneticileri ve yetkili sendika olan Sağlık-Sen, bugüne kadar çalışanların yararına Kurum İdari Kurulu görüşmelerini yapmış mıdır? Yapmış ise hangi taleplerle işverenle görüşmüştür ve hangi sonuçları almıştır? Bu merak konusudur. Bu sonuçların gerek işveren gerek yetkili sendika tarafından kamuoyu ile paylaşılmasını bekliyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

1 13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Samsun'a yeni ekspres hattı! İşte saat ve güzergahları

2 Samsun'a yeni ekspres hattı! İşte saat ve güzergahları

Samsun'da sosyal medya fenomenlerine operasyon

3 Samsun'da sosyal medya fenomenlerine operasyon

Samsun istedi ama Samsung Rize geliyor

4 Samsun istedi ama Samsung Rize geliyor

Megastar Tarkan'ın 'çok yakında' paylaşımı heyecanlandırdı

5 Megastar Tarkan'ın 'çok yakında' paylaşımı heyecanlandırdı

İkisi de tribünde

6 İkisi de tribünde

Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

7 Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

Karadeniz'de buzda dans!

8 Karadeniz'de buzda dans!

Elektrik akımına kapılan şahıs Samsun'da hayatını kaybetti

9 Elektrik akımına kapılan şahıs Samsun'da hayatını kaybetti

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı

10 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı