TSD DEN TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şubesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi nde bir konser verildi.

TSD DEN TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ
\n Şef İbrahim Üçüncü nün yönetiminde tamamı engellilerden oluşan koronun söylediği sevilen türküler ile dinleyicilerine muhteşem bir müzik ziyafeti verdi. 2 bölümden oluşan ve 2 saat süren konserde engellilerin hem tekli hem de koro halinde gösterdikleri performanslar davetlilerden büyük alkış aldı.
\n
\n  
\n
\n Düzenlenen konser hakkında bilgi veren Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şubesi Başkanı Mehmet Yılmaz, Bu konserimizi mayıs ayı içinde gerçekleşen Engelliler Haftası nda yapmayı planlıyorduk. Fakat Soma da yaşanan elim kazadan ötürü programlarımızı iptal etmiştik. Ben tekrar maden kazasında hayatını kaybeden 301 şehidimize Allah tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu konser için engelli kardeşlerimiz çok çalışmışlardı, onların emekleri boşa gitmesin diye konserimizi bugüne erteledik. Bu anlamda konserimizde emeği olan herkese ve bizleri yanlız bırakmayarak konserimize gelen siz değerli davetlilere teşekkür ediyorum dedi.
\n
\n  
\n
\n Konsere katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ise, Engelliliğin bir eksiklik olmadığını, imkan verildiğinde kültürel ve sosyal gibi hayatın birçok alanında onlarında bir şeyler yapabileceğine yürekten inanan biri olarak, böyle güzel ve muhteşem bir akşamı bize yaşattıkları için, söyledikleri birbirinden güzel türkülerle bizlere müzik ziyafeti veren engelli kardeşlerimize ve bu konserde emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Engelli olmak asla bir kusur değildir. Hepimiz, bir engelli adayı olduğumuzu unutmadan, hep birlikte engelli kardeşlerimize destek olmalıyız. AK Parti engellilerimiz için devrim niteliğinde birçok ilke imza atmıştır. Engelliliği bir kader olarak görmeyen, bu alandaki her adımı cesaretle atan AK Parti, engellilikle ilgili son dönemde yaptığı açılımlarla büyük bir toplum barışının sağlanmasına da yol açmıştır” diye konuştu.
\n
\n Konsere ayrıca AK Parti Samsun İl Sosyal İşler Başkanı Elif Coşkun Bilgin, AK Parti İl Seçim İşleri Başkanı Hakan Karaduman ve çok sayıda davetli katıldı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

1 Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

2 Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

3 12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

4 Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

5 Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

6 Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

Samsunspor'da yönetim sahaya indi

7 Samsunspor'da yönetim sahaya indi

Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

8 Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar

9 Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar

Samsun'da borçlular yasal takipte..İcra dosyaları patladı!

10 Samsun'da borçlular yasal takipte..İcra dosyaları patladı!