“ORADA BİR KÖY VAR UZAKTA GİTMEZSEK GÖRMEZSEK O KÖY BİZİM DEĞİLDİR”

Samsun Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, 5 yıldır yürüttükleri proje dahilinde öğretmenleri Naim Okay öncülüğünde bu kez Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.

“ORADA BİR KÖY VAR UZAKTA GİTMEZSEK GÖRMEZSEK O KÖY BİZİM DEĞİLDİR”
\n Uzak köy okullarında bulunan öğrencilerin maddi imkansızlıklarından dershanelere gidemedikleri ve yeterli dokümanlara sahip olamadıklarını düşünen Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri, daha önceki yıllarda ilköğretim okulunda kullanmadıkları kitaplarını okulda kampanya ile topladılar. 10- D yapancı dil sınıfı öğrencileri, Bafra’da faaliyet gösteren dershanelerden konu anlatımlı kitap ve testler temin ederek projeye destek oldular. Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri “Orada Bir Köy Var Uzakta Gitmezsek Görmezsek O Köy Bizim Değildir” sloganıyla başladıkları proje kapsamında ayrıca ağız ve diş sağlığının önemini vurgulamak ve öğrencilere diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak amacıyla 100 adet diş fırçası ve diş macunu da dağıttılar.
\n
\n  
\n
\n Keman, gitar, bağlama ve akordion gibi müzik aletleri çalan öğrencilerden oluşan Altınkaya Anadolu Lisesi Müzik Grubu, müzik öğretmenleri Erhan Gül yönetiminde öğrencilere müzik aletleri çalmayı özendirerek müziğe karşı ilgiyi artırmayı amaçlayan mini bir konser de verdi. Konser sonunda okul öğretmenleri ve öğrencilerle birlikte halay çekerek eğlendi.
\n
\n  
\n
\n Faaliyetle kaynak sorunlarını giderdiklerini söyleyen Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Altınkaya Anadolu Lisesi proje ekibine kendilerini unutmadıkları için teşekkür edip girecekleri tüm sınavlarda yüksek puan alma sözü verdiler. Proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Naim Okay ise 2008-2009 yılında Kolay Yatılı Bölge Okulu’yla başlattıkları projenin, Dedeli, Boğazkaya İlköğretim Okullarından sonra Kelikler İlkokulu ile devam ettiğini, bundan sonra da unutuldukları hissini yaşayan ve sınavlara hazırlanmakta doküman sıkıntısı çeken uzak köy okullarına müzik yoluyla moral, sağlık ve kitap yardımlarının devam edeceğini söyledi.
\n
\n Altınkaya Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Canan Çil, öğrencilerin sosyal yönünü geliştiren ve onlara toplum hizmeti bilincini aşılayan bu tür faaliyetlerin devam edeceğini vurgulayarak, Altınkaya Anadolu Lisesi Müdürü Dursun Özcan’a, proje koordinatör öğretmeni Naim Okay’a ve bu projede emeği geçen tüm Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencilerine teşekkür etti.
\n
\n  
\n
\n Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Süleyman Kaplan, başarılarının Altınkaya Anadolu Lisesi tarafından takip edildiğini ve getirdikleri bu yardımla bu başarının daha çok daha ileriye taşınacağını dile getirdi. 
\n
\n Faaliyet, Kelikler Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencilerini okullarında gezdirmeleri ve birlikte öğle yemeği yiyip sohbet etmeleri ile son buldu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

1 Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

2 Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

3 12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

4 Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

5 Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

6 Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

Samsunspor'da yönetim sahaya indi

7 Samsunspor'da yönetim sahaya indi

Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

8 Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar

9 Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar

Samsun'da borçlular yasal takipte..İcra dosyaları patladı!

10 Samsun'da borçlular yasal takipte..İcra dosyaları patladı!