İşsizlik Samsun un kangreni

CHP İlkadım İlçe Başkanı Av. Arzu Sabuncu, Samsun halkının en büyük sorununun işsizlik olduğunu ve halkın çaresiz kaldığını belirterek, İşsizlik Samsun da kangren haline dönüşmüştür dedi.\r\n

 İşsizlik Samsun un kangreni
\n Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım İlçe Başkanı Av. Arzu Sabuncu, ilçe başkanlığında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Samsun da 12 yıl boyunca istihdam yaratacak kamu yatırımı yapılmadığını belirten Sabuncu, İŞKUR verilerine göre 2013 yılında kuruma 35 bin 553 kişi başvuru yapmış ancak bunlardan sadece 8 bin 600 kişi işe yerleştirilmiştir dedi.
\n
\n  
\n
\n SORUNLARIN NEDENİ
\n
\n Samsun daki gençlerin çalışacak iş bulamadıklarını ve şehir dışına iş aramak için çıktıklarını ifade eden Sabuncu, Gündüz mesai saatleri içerisinde binlerce genç, caddelerde amaçsız olarak dolaşmaktadır. İşsizlik sorunu sadece tahsil yapmamış, meslek sahibi olmayan gençlerimizin değil; üniversite mezunu gençlerimizin de en büyük sorunudur. 12 yıl boyunca bu şehre tek bir çivi çakılmadığı gibi, onbinlerce insanın çalıştığı Azot, Bakır, Tekel, Liman, Petrol Ofisi gibi büyük kamu işletmeleri de bu iktidar döneminde haraç mesat satılmıştır. Bu işletmelerin satılmasıyla birlikte, insanlar güvencesiz ve sendikasız olarak açlık sınırının altındaki ücretlerle çalıştırıldıkları taşeron işçilik halka iş kapısı diye yutturulmaktadır. İşsizlik Samsun da kangren haline dönüşmüştür. Yaşanan işsizlik nedeniyle de göçler yaşanmakta; ailevi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasiler, kent dinamikleriyle birlikte bu soruna çözüm bulmalıdır diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ayrıca CHP İlkadım İlçe Kadın Kolları Kayyum Başkanı Selime Kazanç ise, 8 Haziran 2014 Pazar günü, olağanüstü seçime giderek yeni yönetimi belirleyeceklerini de duyurdu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

1 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

2 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

3 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

4 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

5 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

6 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

7 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

Samsun'da asansörler MMO'ya emanet

8 Samsun'da asansörler MMO'ya emanet

BİZİM GÜNAHIMIZ NE?

9 BİZİM GÜNAHIMIZ NE?

İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi

10 İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi