Eğitim-İş ten 68 TL tepkisi

Eğitim-İş Samsun Şubesi Özlük ve Hukuk Sekreteri Kemal İlyas Sağır, TEOG 2. Dönem sınavlarında okullarda görev alan yardımcı hizmetlilere ödenmesi gereken 68 TL nin bakanlık tarafından ödenmediğini söyledi\r\n

Eğitim-İş ten 68 TL tepkisi
\n Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Samsun Şubesi Özlük ve Hukuk Sekreteri Kemal İlyas Sağır, 28-29 Nisan 2014 tarihinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 2. Dönem sınavlarında okullarda görev alan yardımcı hizmetlilerin, bakanlık tarafından ödenmesi gereken 68 TL lik ücretin ödenmediğini söyledi. Sağır, Biz yalnızca öğretmen ve okul kurum yöneticilerinin değil, eğitim alanında çalışan herkesin sendikasıyız dedi.
\n
\n  
\n
\n Sınavda görev alan öğretmen ve okul yöneticilerinin ek ders olarak ücretlerinin yatırıldığını ifade eden Sağır, MEB in merkezi sistem sınavları ücret tahakkuk programında ödenmesini bekleyen tüm yardımcı hizmetli personelin, hak ettikleri ücretlerinin hesaplarına geçmesi için bakanlık neyi beklemektedir. Neden ücretleri, sınav yapılalı 40 gün geçmesine rağmen hesaplarına yatmamıştır? Biz Eğitim-İş olarak, yalnızca öğretmen ve okul kurum yöneticilerinin değil, eğitim alanında çalışan herkesin sendikasıyız. Ama şu ana kadar, bu ücretlerin ödenmediğinden dolayı yardımcı hizmetli personel için hak arayan, açıklama yapan tek sendikayız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Ersin DEMİR
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

1 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

2 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

3 Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

4 Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

5 Marmaris'te çıkan yangında 78 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

'Kar Kaplanları' ölüme meydan okuyor

6 'Kar Kaplanları' ölüme meydan okuyor