BABALAR MEZUN OLDU

İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliği ile açılan Baba Destek Programı’nı (BADEP) bitiren 20 baba mezun oldu.

BABALAR MEZUN OLDU
\n Kazım Orbay İlkokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen törene İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Şube Müdürü İrfan Yüksel, AÇEV Saha Sorumlusu Ethem Kalyoncuoğlu, Okul Müdürü Şahin Akın, BADEP eğitimcileri, babalar ve veliler katıldı.
\n
\n  
\n
\n Törende veliler adına konuşan Adem Korkut, “Bizlerin en değerli varlıkları çocuklarımız, onların iyi yetişmesi için bizlere bu fırsatı veren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Bu eğitimlerle doğru bildiğimiz çok şeyin yanlış olduğunu, bilinçli aile olmanın eğitimde ne kadar önemli olduğunu öğrendik” dedi.
\n
\n  
\n
\n Öğrencilerin başarısında ailenin eğitiminin çok önemli olduğunun altını çizen İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, “Öğrencilerimizin başarısında ve geleceğe hazırlanmasında okul - aile işbirliğinin en üst düzeye çıkarılması gerekmektedir. Bilinçli aile demek bilinçli toplum demektir. Ailede anne ve babanın eğitimi geleceğimizin teminatı çocuklar ve gençler için çok önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu tür aile eğitimlerinin sayısı ve katılımı artıkça eğitimde ve başarıda artacaktır. Bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığımızın farklı aile eğitim programları var. Bunlardan biri olan BADEP kapsamında ilçemizde 6 kurs ve 104 kursiyer eğitimlerini tamamlamıştır. Gönüllü velilerimizin katılımı ile gerçekleşen bu eğitimlere tüm velilerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardında eğitime katılan babalarla birlikte ‘Babalar Günü’ pastası kesildi. Pastanın ardından eğitimde başarılı olan 20 babaya sertifikaları verildi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

1 13 Aralık Perşembe Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

İkisi de tribünde

2 İkisi de tribünde

Samsun'da yangın paniği: 4 kişilik aile ölümden döndü

3 Samsun'da yangın paniği: 4 kişilik aile ölümden döndü

Samsun'da sendika başkanına FETÖ cezası

4 Samsun'da sendika başkanına FETÖ cezası

Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz tren çarpıştı: 9 ölü, 47 yaralı

5 Yüksek Hızlı Tren ile kılavuz tren çarpıştı: 9 ölü, 47 yaralı

Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

6 Suat Çakır: '6222 sadece bize mi var?'

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: Cumhurbaşkanı verdiği karardan dönmez

7 AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: Cumhurbaşkanı verdiği karardan dönmez

Emin Kar: 'Taçlandıracağız'

8 Emin Kar: 'Taçlandıracağız'

Kral forma istiyor

9 Kral forma istiyor

Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı

10 Samsun'da öğrenci servisi kaza yaptı: 14'ü öğrenci, 16 yaralı