BAYANLARA YENİ KAZANÇ KAPISI

Canik Belediyesi Gaziosmanpaşa Kurs Merkezi nde düzenlenen kurslara katılan bayanlar, açılan yıl sonu sergisiyle el emeği, göz nuru ürünlerini görücüye çıkardı.

BAYANLARA YENİ KAZANÇ KAPISI
\n Canik Belediyesi Gaziosmanpaşa Kurs Merkezi nde yıl sonu heyecanı yaşandı. Kurslara katılan bayanlar, yıl boyunca yaptıkları el emeği, göz nuru ürünlerini açtıkları sergiyle görücüye çıkardı. Serginin açılışına Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Güleroğlu, AK Parti Canik Kadın Kolları Başkanı Safiye Öz, muhtarlar, kurs öğretmenleri ve kursiyerler katıldı. Oldukça yoğun ilgi gören serginin açılışı öncesi konuşan Başkan Genç, amaçlarının hanımların ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlamak olduğunu söyledi.
\n
\n  
\n
\n AMAÇ, EKONOMİK KAZANÇ
\n
\n Canik Belediyesi olarak birçok kurs açtıklarını belirten Genç, Canik te birçok yerde kurs merkezlerimiz var. Burs kursları açmamızdaki amaç bayanlarımızın ev ekonomilerine katkı sağlamaktır. Açtığımız Hanımlar El Emeği Göz Nuru Çarşısı da bu amaçladır. İnşallah El Emeği Göz Nuru Çarşımızı daha da geliştireceğiz. Bayanlarımızın kurslarda öğrendikleri becerileri ekonomik kazanca dönüştürmelerini istiyoruz. Bayanlarımız ekonomik kazanca dönüştürebilecekleri ürünler ortaya çıkarmalı. Biz Canik Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız dedi.
\n
\n  
\n
\n Çalışılan ve emek sarf edilen her şeyin mutlaka netice verdiğini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Bayanlara fırsat verildiği zaman, onlara sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlayabilecekleri zeminleri oluşturduğunuz zaman neler yapabildiklerini bugün bir kez daha müşahede ediyoruz. İlçemizde pozitif ayrımcılık tanıdığımız bayanlarımız, her geçen gün kendilerini geliştiriyor. Açılan kurslar sayesinde bir yandan el becerilerini geliştiren bayanlarımız, diğer yandan arkadaşlık, paylaşmak gibi sosyal yönlerini geliştirmekte diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Canik İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Güleroğlu da yaptığı konuşmada, kendilerine her zaman destek veren Başkan Osman Genç e teşekkür etti. Konuşmaların ardından serginin açılışını gerçekleştiren Başkan Osman Genç, sergiyi gezerek el emeği, göz nuru ürünleri inceledi. Sergide yer alan ev mefruşatı, hazır giyim, elde Antep işi, basit nakış iğneleri ve iğne oyası gibi ürünler oldukça beğenildi.
\n
\n  
\n
\n İHA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

2 Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

MHP, Aydın Büyükşehir Başkan Adayını geri çekti

3 MHP, Aydın Büyükşehir Başkan Adayını geri çekti

Düzce'de ana su borusu patladı D-100 trafiğe kapandı

4 Düzce'de ana su borusu patladı D-100 trafiğe kapandı

AK Parti'li Erürker; '2019 yılı Aydın için milat olacak'

5 AK Parti'li Erürker; '2019 yılı Aydın için milat olacak'

TİM Başkanı Gülle: 'Hedef, dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir'

6 TİM Başkanı Gülle: 'Hedef, dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir'

Türk halk müziği sanatçısı Selahattin Alpay Hizan'da Konser verdi

7 Türk halk müziği sanatçısı Selahattin Alpay Hizan'da Konser verdi

Son idman Sakarya'da

8 Son idman Sakarya'da

Tren kazasındaki vagonların enkazı kaldırıldı

9 Tren kazasındaki vagonların enkazı kaldırıldı

Aksaray'da korkutan yangın: 32 kişi mahsur kaldı

10 Aksaray'da korkutan yangın: 32 kişi mahsur kaldı