5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı na çelenk koydu. \r\n

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
\n Törene Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır, İlkadım Belediye Başkan Vekili Erdal Dinç, Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, Liman Başkanı Aydın Ünal, İl Müdür Yardımcısı Hülya Türkmen, şube müdürleri ve çok sayıda kurum çalışanı katıldı. Törende ilk olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün çelengi Atatürk Anıtı’na bırakıldı. Ardından etkinliğe katılanlar saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı nı okudular. 
\n
\n  
\n
\n Etkinlikte konuşma yapan İl Müdürü Salih Sağır, “Doğayı kirleten ve ekolojik dengeyi bozan başlıca etken insan unsurudur. Çevre kirlenmesini, insanın doğaya verdiği zarar olarak da tanımlayabiliriz. Normal şartlarda kendi kendini temizleme özelliği olan doğa insanın çeşitli faaliyetleri sonucunda aşırı kirlenmekte ve kendi gücünü aşan bu kirlenmeyi tolere edememektedir. 5 Haziran Dünya Çevre Günü, tüm bu konuları bir kez daha düşünmek, yapabileceklerimizi gözden geçirmek, daha da yoğun ve kesintisiz bir mücadele sürdürme kararı almak ve uygulama koymak için bir fırsattır” dedi.
\n
\n  
\n
\n VALİ ZİYARETİ
\n
\n Tören sonrası Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, 05 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır ve beraberindekileri makamında kabul etti. 05 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır ve beraberindekiler ziyarette vali Hüseyin Aksoy a çiçek takdim etti.
\n
\n  
\n
\n 05 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle ilde yapılacak olan etkinlikler hakkında Vali Hüseyin Aksoy’a bilgi sunumu yapan Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Salih Sağır, “Doğal ve tarihi güzellikleri ile yeryüzünde başka bir yerde görülmeyen bir ekolojik ortama sahip olan ülkemizde, çevre kalitesini artırmak; havasıyla, suyuyla, yeşil alanlarıyla, temiz bir çevre oluşturmak temel hedefimizdir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Vali Hüseyin Aksoy kabulde yaptığı konuşmasında, “Çevre bilinci toplumun tüm kesimlerince benimsenmesi bakımından bu haftayı ve bu günleri önemli günler olarak görmemiz gerekiyor. Bize emanet edilen doğanın bizden sonraki kuşaklara bozulmadan devredilmesi hususunda sorumluluklarımız var. Yönetici olarak, birey olarak bu sorumluluklarımızı yerine getirmek durumundayız. Gelişen ve değişen dünyada çevre koşulları zaman zaman farklılaşabiliyor. Hızlı kentleşme, sanayileşme gibi birçok neden çevreye zarar verebiliyor. İnsan faaliyetleri sonucu ortaya çıkan sanayi atıkları, yakıtlarla ortaya çıkan gazlar, dumanlar, petrol ve ilaç atıkları, plastik ürünler, suni gübreler ve çöpler çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etmenlerdir. Bunları en aza indirmek ve sürdürebilir bir kalkınma anlayışı içerisinde bu değerleri koruyarak çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Bu anlamda Samsun’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz koordinesinde, yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte yürütülen birçok faaliyetimiz mevcuttur. Bu çerçevede 05 Nisan Dünya Çevre Günü etkinliklerinin özellikle gençlerimiz başta olmak üzere, tüm insanlarımıza çevre bilinci verilmesi bakımından güzel bir etkinlik olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Atatürk Stadı kapalı gişe

2 Atatürk Stadı kapalı gişe

Gündem transfer

3 Gündem transfer

Samsun'da intihar girişimi!

4 Samsun'da intihar girişimi!

Arayışa devam

5 Arayışa devam

Dikkat çeken ayrıntı

6 Dikkat çeken ayrıntı

Hoşgeldiniz

7 Hoşgeldiniz

Liderliğe gittiler

8 Liderliğe gittiler

Son idman Sakarya'da

9 Son idman Sakarya'da

Bu üçlü sınırda

10 Bu üçlü sınırda